Czy warto korzystać z doradztwa kredytowego

Coraz więcej osób decyduje się na zaciąganie kredytów gotówkowych czy hipotecznych, niestety sporo z nich nie wie na co zwracać uwagę podczas wyboru kredytodawcy. Na rynku działa wiele banków co sprawia, że wybór najlepszej oferty nie jest łatwy. Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z doradztwa kredytowego.

Czym jest doradztwo kredytowe?

Firmy zajmujące się doradztwem kredytowym mają za zadanie pomóc klientom wybrać kredyt, który będzie dla nich najkorzystniejszym rozwiązaniem pod względem finansowym. Ważną kwestią jest poszerzanie wiedzy konsumenta w temacie kredytów oraz rzetelne przedstawienie ofert poszczególnych banków, a tym samym ułatwienie podjęcia odpowiedniej decyzji. Co ważne, rola profesjonalnego doradcy kredytowego nie kończy się w momencie wyboru przez klienta banku, jego zadaniem jest także pomoc w przygotowaniu niezbędnych dokumentów czy wyjaśnienie kwestii, o których jest mowa w umowie, a które dla klienta mogą być niezrozumiałe. Nierzadko doradca może pomóc w wynegocjowaniu obniżenia oprocentowania kredytu.

Czy warto skorzystać z doradztwa kredytowego?

Warto rozważyć skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zapoznanie się z ofertą kilku lub kilkunastu banków wiąże się z koniecznością odbycia wielu rozmów z pracownikami poszczególnych instytucji, a następnie przeanalizowania uzyskanych informacji. W przypadku korzystania z doradztwa kredytowego zostaje wyliczona zdolność kredytowa klienta w różnych bankach oraz udzielone zostają wszelkie niezbędne informacje. Ogromną zaletą skorzystania z usług profesjonalistów jest oszczędność pieniędzy. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu doradcy kredytowego możliwe jest wybranie kredytu, który wiąże się z najmniejszymi kosztami.

Wiele osób obawia się, że nie zrozumie oferty banków. Niestety czasami rzeczywiście może okazać się to problematyczne. Doradca kredytowy dokładnie przedstawi oferty poszczególnych banków jednocześnie wyjaśniając pojawiające się tam pojęcia oraz poinformuje o kosztach kredytu, jak choćby kwestie różnych rodzajów ubezpieczeń, marży czy kosztów karty. Praca doradcy to jednak nie tylko ułatwienie klientowi wyboru najatrakcyjniejszej oferty, lecz także pomoc przy wypełnianiu różnych formularzy czy wskazanie niezbędnych dokumentów. Taka pomoc pozwala uniknąć niepotrzebnego stresu.

Jakiego doradcę wybrać?

Aby uzyskać profesjonalną pomoc warto starannie wybierać doradcę. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług osoby o dużym doświadczeniu, co może się okazać bardzo pomocne podczas współpracy. Dobrym pomysłem jest wybór osoby o specjalności doradcy kredytowego, doradca finansowy bez konkretnego profilu działania może nie znać rynku kredytowego tak dobrze jak klient by tego oczekiwał. Przed nawiązaniem współpracy z konkretną osobą warto poszukać opinii na jej temat, można poszukać informacji wśród znajomych, którzy niedawno zaciągali kredyt lub zajrzeć na strony branżowe czy fora internetowe. Dobrym przykładem jest doradca kredytowy Tomasz Wostal, o którym pozytywne opinie są ogólnodostępne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here