Google Now - czym jest i czy warto z niego korzystać?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas korzysta ze smartfona. Często jednak nie wykorzystujemy wszystkich możliwości, jakie dają nam urządzenia z systemem Android, ponieważ zwyczajnie nie wiemy z jakich narzędzi możemy skorzystać. Jednym z tych, które warto poznać, jest Google Now. Co daje nam ten program i czy warto się nim zainteresować? Przekonajmy się.

Czym jest Google Now?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest Google Now. Mówiąc najprościej jest to rodzaj oprogramowania, które możemy zainstalować na urządzeniach z systemem Android. To inteligentny asystent, który pozwala ci korzystać z funkcji telefonu oraz Internetu za pomocą komend głosowych. Google Now potrafi odpowiadać na pytania, wykonywać polecenia oraz wyszukiwać informacje. Co więcej, program ten może również wyświetlać informacje w postaci czytelnych, praktycznych kart. Dotyczyć mogą one między innymi twojej miesięcznej aktywności, urodzin osób ci bliskich, premier filmowych, informacji ze świata czy wydarzeń w twojej okolicy.

Szybkie i proste wyszukiwanie informacji

Google Now pomoże ci w wyszukiwaniu informacji, których potrzebujesz. Jedyne co musisz zrobić to zadać na głos pytanie. Asystent Google Now pomoże ci między innymi w wyszukiwaniu informacji o danej osobie lub miejscu, powie jaka odległość i trasa dzieli dwa miasta, pomoże znaleźć restauracje i sklepy w okolicy, w której się znajdujesz, a nawet wyszuka dla ciebie… śmieszne obrazki z kotami. Słowem, dzięki Google Now nie musisz samodzielnie wpisywać haseł do wyszukiwarki – wystarczy zapytać aby otrzymać odpowiedź.

Komendy i polecenia

Asystent Google Now rozumie bardzo wiele komend i poleceń, dzięki czemu może pomóc ci w wielu czynnościach. Wśród komend, z których możesz korzystać, wymienić warto możliwość nagrania filmu, zrobienia zdjęcia czy zatelefonowania do kogoś. Możesz również poprosić Google Now o wysłanie wiadomości do konkretnej osoby. Wystarczy, że podasz nazwę kontaktu oraz podyktujesz treść wiadomości. To jednak nie wszystko – Google Now daje ci również możliwość głosowego włączenia danej aplikacji czy ustawiania głośności dźwięku. Włączy dla ciebie Bluetooth i Wi-Fi. Dzięki temu korzystanie ze smartfona nie wymaga już niemal użycia rąk.

Łatwiejsza codzienność

Zdarza ci się zapominać o tym co masz zrobić? Po raz kolejny nie nastawiłeś budzika i zaspałeś do pracy? W takim razie Google Now jest narzędziem, które może pomóc ci w codziennym życiu. Za jego pomocą możesz zapisywać notatki. Wystarczy, że użyjesz komendy „utwórz notatkę” i podyktujesz jej treść. Możesz poprosić asystenta aby obudził cię o konkretnej godzinie lub przypomniał co masz kupić. Z powodzeniem możesz ustawiać również liczne przypomnienia, np. o której godzinie wstawić obiad do piekarnika.

Podsumowując, inteligentny asystent Google Now to kolejne narzędzie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo czasu. Ułatwia codzienne korzystanie z telefonu oraz wyszukiwanie informacji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat zastosowania tego oprogramowania, koniecznie odwiedź stronę https://android.com.pl/ gdzie znajdziesz sporo interesujących informacji na jego temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here