Najważniejsze w ogrodzeniu grządek i kwietników

0
128

Wiele osób przy wyborze zwraca uwagę jedynie na wygląd ogrodzeń, jednak nie pełnią one jedynie funkcji dekoracyjnej. Ogrodzenia pełnią ważną funkcję – chronią rośliny przed chwastami i szkodnikami, dziećmi i zwierzętami. Przed zakupem ogrodzenia, należy zrozumieć, jakie rodzaje ogrodzeń są dostępne, jakie są cechy każdego materiału i jak różnią się od siebie.

Taśmy krawężnikowe

Taśma obrzeżowa występuje w różnych rozmiarach, nadaje się do grodzenia małych rabatek, jak również większych rabatek i ogrodów frontowych. Szerokość waha się od 10 do 50 cm. Długość rolki waha się zazwyczaj od 9 cm do 30 cm. Grubość taśmy waha się od 0,4 mm do 2 mm.

W sklepach można znaleźć zwykłą taśmę prostą lub karbowaną. Preferowana jest taśma prosta, ponieważ jest łatwiejsza w montażu. Taśma karbowana jest trudniejsza do wkopania w ziemię, ale sprawia, że rabata lub kwietnik wyglądają bardziej estetycznie.

Główną zaletą zarówno prostych, jak i ryflowanych listew krawędziowych jest niski koszt.

Najbardziej popularnym wyborem jest prosta taśma krawężnikowa z powierzchnią siatkową. Wytrzymuje obciążenia lepiej niż inne, dobrze znosi zmiany temperatury i jest odporny na wilgoć. Paleta kolorów listew obrzeżowych jest duża, ale najczęściej polecana jest listwa w kolorze brązowym, gdyż wygląda bardziej naturalnie na podłożu.

Trwałe i estetyczne płotki ogrodowe

Plastik jest jednym z najbardziej popularnych i niedrogich materiałów. Ze względu na niewielki ciężar, trwałe i estetyczne płotki ogrodowe dostępne na stronie http://robkat.pl/ najlepiej nadają się do małych i niskich grządek i rabat. Główną zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich trwałość – wytrzymają 10-15 lat. Materiał nie wchłania wilgoci i jest odporny na wszelkie zmiany pogody. Kolejną zaletą jest ich niski koszt. Wysokość waha się od 0,2 m do 0,5 m.

Siatka PCV

Plastikowa siatka jest zwykle używana do płytkich rabat kwiatowych, ponieważ nie utrzyma ciężkiej gleby. Zalety siatki: jest lekka, niedroga, niekorodująca i łatwa w montażu. Żywotność do 40 lat. Długość rolek siatki może sięgać 100 m, szerokość od 0,5 m do 2,5 m. Siatkę można dobrać do koloru i kształtu komórek. Przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość komórek. Im mniejsza ich średnica, tym gęstsza siatka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here