Tanie filtry samochodowe

Filtry samochodowe odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu pojazdu. Spróbujesz zaoszczędzić na ich wymianie? Słono przepłacisz na naprawie silnika, albo odczujesz wyjątkowy dyskomfort podczas jazdy, zwłaszcza kiedy nie masz opcji otwarcia okna, mknąc na autostradzie. Jakie filtry warto regularnie wymieniać i gdzie znajdziesz najkorzystniejsze oferty zakupu?

Filtr kabinowy – w trosce o czyste powietrze wewnątrz pojazd

Powietrze nie zna żadnych granic i może przekonać się o tym każdy kierowca, który nie dba o regularną wymianę filtru pyłkowego, zwanego też kabinowym. Wystarczy, że dłuższy czas ciągniesz się na drodze za ciężarówką, by poczuć nieprzyjemne i dławiące spaliny. Owszem możesz skorzystać z dmuchawy, która zatrzyma dopływ powietrza z zewnątrz, ale spowoduje to jednocześnie spadek tlenu w kabinie i wzrost produkcji CO2. Lepszym rozwiązaniem są filtry samochodowe, które skutecznie oczyszczają powietrze, tłoczone z zewnątrz do kabiny.  By cieszyć się dobrą skutecznością takiego filtra, należy go wymieniać minimum dwa razy do roku. Kierowcy doceniają też filtr pyłkowy z aktywnym węglem marki MANN-FILTER, który dba o idealnie czyste powietrze, wolne od spalin, oparów, czy tlenków azotu. Gdzie zaopatrzyć się w dobrej jakości filtry kabinowe, ale w niższej cenie? Zerknij na marketplace, gdzie producenci zagwarantują Ci naprawdę korzystne warunki sprzedaży.

Filtr oleju – chroń silnik przed drogimi naprawami

Szukasz rozwiązań, które przełożą się na sprawne funkcjonowanie Twojego pojazdu? Nie możesz więc zapomnieć o filtrze oleju. Nie polegaj jednak na tanich, wątpliwego pochodzenia zamiennikach. Złej jakości filtr oleju nie spełni swojej roli, w efekcie czego do oleju i tak będą się przedostawać różne zanieczyszczenia, prowadząc do bardzo poważnych awarii silnika. Stać Cię na to? Z pewnością nie.

Zadbaj więc o to, by olej odznaczał się odpowiednią lepkością, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych czy stylu jazdy. By mieć pewność, że filtr stoi na straży bezawaryjnej pracy silnika, przestrzegaj zaleceń producenta samochodu, bądź słuchaj porad w autoryzowanym serwisie. Jakiej marce zaufać? Kierowcy wybierają najczęściej filtry firmy PZL Sędziszów albo MANN-FILTER. Chcesz mieć pewność, że płacisz za oryginalny filtr? Kupuj w sprawdzonych i rzetelnych miejscach, jak np. na WOOPAUTO, gdzie sprzedawcy zawsze są gruntownie weryfikowani.

Filtr powietrza – kolejny sprzymierzeniec dla Twojego samochodu

Jako kierowca bezwzględnie musisz kontrolować też stan filtru powietrza, znajdujący się w układzie dolotowym silnika. Jego wymianę zaleca się co 20 000 km, a nawet częściej, jeśli samochód porusza się w ekstremalnie zanieczyszczonym środowisku. Nie należy jednak błędnie przyjmować, że tylko mieszkańcy większych aglomeracji powinni częściej wymieniać filtr powietrza. Pozamiejskie obszary jeszcze bardziej obfitują w zanieczyszczenia, negatywnie wpływające na prawidłową eksploatację silnika. Dlatego ważny jest filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do podzespołów auta piasku, kurzu, czy nawet drobniejszych owadów.

Z kolei jazda z zapchanym filtrem to nie tylko ryzyko poważniejszych awarii ale również problem większego zużycia paliwa. I tutaj warto zaufać sprawdzonym markom jak PZL-Sędziszów, by mieć pewność, że wszelkie zanieczyszczenia są perfekcyjnie odfiltrowane, a silnik idealnie chroniony. Filtr powietrza wymienisz samodzielnie, albo przy pomocy warsztatu samochodowego.

Filtr paliwa  – o nim też nie zapomnij!

Kolejnym filtrem, który uchroni Twój portfel przed poważnymi wydatkami, jest filtr paliwa. Skutecznie blokuje przedostawanie się nie tylko wszelkich zanieczyszczeń, jak opiłek metalu, piasku czy kurzu, ale i wody w postaci skroplonej pary. Choć wielu kierowców ignoruje kwestię regularnej wymiany filtra paliwa, to warto pamiętać, że prowadzi to do awarii układu wtrysku paliwa, wyższego spalania paliwa oraz niższych osiągów silnika. Filtr paliwa należy wymieniać co 40 000 km, a przypadku instalacji LPG nawet co 20 000 km. Renomowane filtry paliwa np. marki MANN-FILTER w dobrej cenie znajdziesz także na WOOPAUTO.com.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here