Katalizatory i turbiny

Jeśli wyzwolone kody błędów odnoszą się do nadmiernego zablokowania DPF, z zapaloną lampką ostrzegawczą DPF i braku mocy pojazdu, najpierw sprawdź przebieg pojazdu i rodzaj przejechanych tras. Jeśli pojazd jest prowadzony głównie na krótkich trasach lub po zatrzymaniu się, może to spowodować zablokowanie filtra DPF, ponieważ nigdy nie jest wystarczająco długo prowadzony, aby uruchomić proces regeneracji.

Oprócz stylów i technik jazdy istnieje wiele innych powodów, które mogą prowadzić do zablokowania filtra cząstek stałych. W większości przypadków będzie to spowodowane uszkodzonym lub wadliwym komponentem, takim jak zawór EGR, wtryskiwacze, świece żarowe lub kolektor wlotowy, dlatego niezbędne jest regularne i prawidłowe serwisowanie tych części. W przypadkach, gdy DPF został uszkodzony w wyniku uszkodzenia podzespołu w innym miejscu pojazdu, DPF prawdopodobnie będzie wymagać wymiany po znacznych kosztach dla klienta. Jednym z powszechnych powodów awarii turbo jest zanieczyszczenie olejem. Ponieważ turbosprężarki mogą pracować z prędkością ponad 6000 obrotów na sekundę i wytrzymać temperatury 950 ° C, łożyska turbosprężarki są bardzo obciążone. Wał turbiny i łożyska obracają się w cienkiej warstwie oleju, więc każda usterka w doprowadzeniu oleju do turbosprężarki oznacza, że ​​jej łożyska prawdopodobnie ulegną awarii przed głównymi łożyskami silnika. Uruchamianie turbosprężarki bez oleju przez pięć sekund jest równie szkodliwe, jak prowadzenie silnika bez oleju przez pięć minut.

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku odbywa się w profesjonalny sposób. Chociaż ważne jest, aby sprawdzić, czy ciśnienie oleju silnikowego jest zgodne ze specyfikacjami producenta, jeszcze ważniejsze jest, aby rury doprowadzające olej do turbosprężarki były czyste i jasne, aby mieć pewność, że mogą one dostarczać niezanieczyszczony olej pod właściwym ciśnieniem. Zanieczyszczony lub brudny olej zadrapie lub uszkodzi łożyska, prowadząc do szybkiego zużycia, a ostatecznie do awarii turbosprężarki. Regeneracja katalizatorów i turbin to usługa, która jest popularna. Z dodatkowymi informacjami można się zapoznać na stronie internetowej – Turbokrymar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here