Poradnik dla kupujących okna

0
183

Przed koniecznością zakupu stolarki otworowej staje każdy, kto buduje nowy dom albo nabywa nieruchomość z rynku wtórnego, wymagającą generalnego remontu. Współcześnie sprzedawane okna to produkty nowoczesne, występujące w wielu wariantach. Właściwy dobór okien ma znaczenie nie tylko dla wyglądu domu ale także dla zachowania dobrych warunków termicznych we wnętrzach.

Podstawowe parametry okien

Zanim kupimy okna powinniśmy zastanowić się czy będą to okna drewniane czy wykonane z PCV. Okna drewniane od lat mają bardzo wielu zwolenników, jednak są droższe od okien PCV. Obecnie więc zdecydowana większość klientów stawia na okna PCV. Aby wybrać najlepsze dla siebie okna do domu warto zwrócić uwagę na profil, zastosowane szyby oraz systemy okuciowe. Przy ocenie profili należy sprawdzić ile mają one komór, jaka jest szerokość oraz dopytać obsługę o rodzaj występujących wzmocnień. Jeśli zaś chodzi o szyby to są to produkty, które bardzo ewoluowały w ciągu ostatnich lat. Rodzajów szyb jest naprawdę bardzo dużo i dzięki temu każdy może wybrać coś odpowiedniego do swoich potrzeb i jednocześnie zabezpieczyć dom przed utratą ciepła. Przykładowo do wyboru są szyby dźwiękoszczelne, antywłamaniowe, przyciemniane oraz mleczne. Jeżeli komuś zależy na dodatkowym efekcie dekoracyjnym to może wybrać szyby ze szprosami drewnopodobnymi.

Co decyduje o wyglądzie okien?

O wyglądzie okien zdecyduje ich kolor, kształt oraz podział. Jeśli chodzi o dobre okna w Lublinie to warto polecić https://www.oknanaleczowska.pl/oferta/okna-pvc. Można tutaj nabyć zarówno okna białe jak i z okleinami drewnopodobnymi. Takie okleiny można mieć zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz. Jeśli chodzi o kształty profili to znajdziemy zarówno te zaokrąglone jak i kanciaste. Podział okna w dużej mierze będzie zależał od preferencji klienta i na tym polu pojawiają się okresowe mody. Obecnie przykładowo na topie są duże, niczym nieprzedzielone przeszklenia. W miejsce tradycyjnych drzwi tarasowych coraz częściej wstawia się duże okna w systemie przesuwnym. Zamawiać można także niezwykle efektowne okna o kształtach okrągłych czy trójkątnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here