W wielu firmach zarządy zastanawiają się, jak uporządkować magazyn, aby był przewidywalny i jego stany dokładnie odzwierciedlały przepływ towarów. Bardzo istotny jest dobrze skonstruowany, przemyślany i sprawnie działający program magazynowy , przykładowo z www.lomag.pl, który kompleksowo zgromadzi wszystkie potrzebne dane. Przejrzysty, łatwy w obsłudze system ewidencjonowania przychodzących oraz wydawanych z magazynu towarów jest bardzo ważny, jednak poza tym, że wdrożony jest dobry program magazynowy, należy zwrócić uwagę również na kilka innych aspektów.

Plan działania dla uporządkowania magazynu

Bardzo istotne jest uświadomienie, czym obsługa magazynu dysponuje, czego się od niej oczekuje, czego brakuje do sprawnego wykonywania zadań.

Jest to niezbędny wstęp do wprowadzenia porządku oraz ścisłej kontroli, a co za tym idzie sprawnej pracy oraz zapobiegania marnotrawstwu.

Wdrożenie rozwiązań usprawniających

Przede wszystkim należy zacząć od zaprowadzenia fizycznego porządku. Optymalne wykorzystanie powierzchni, określenie dróg transportowych, sprawne przeprowadzanie inwentaryzacji, efektywna organizacja przyjmowania i wydawania towarów – to niezbędne etapy do wykonania.

Mając dobry program magazynowy, należy również zadbać o jego efektywne użytkowanie. Prawidłowo i dokładnie wprowadzona baza danych pozwoli na maksymalne zautomatyzowanie procesów ewidencji i ustalania stanów magazynowych.

Po spełnieniu tych kilku warunków można mieć pewność, że magazyn nie będzie żył swoim życiem ze szkodą dla firmy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here