Rękawice ochronne

Rękawice ochronne to najprostszy i najpopularniejszy sposób na zabezpieczenie dłoni przed różnego rodzaju urazami. Często służą one też zachowaniu niezbędnej higieny w miejscu pracy, ułatwiają one również wykonywanie wszelakich zadań. Najczęściej spotyka się rękawiczki lateksowe, nitrylowe i tak zwane wampirki. Każdy z tych rodzajów rękawic ochronnych ma inne zastosowanie, dlatego też przed zakupem warto jest zapoznać się z ich przeznaczeniem. Zwłaszcza, że na rynku dostępne jest zatrzęsienie różnego rodzaju rękawic ochronnych. Niektóre z nich przeznaczone są do użytku domowego, inne zaś nadają się tylko i wyłącznie do spawania.

Dlaczego warto kupić rękawice ochronne?

Dłonie są nieustannie narażone na wszelkiego rodzaju urazy. Zwłaszcza podczas pracy. Urazy mechaniczne rąk mogą być naprawdę poważne w skutkach. Od zwykłych naciągnięć i zerwania mięśni, aż do utraty czucia w dłoni. Leczenie takich urazów również jest bardzo czasochłonne, gdyż dłoń jest jedną z najbardziej skomplikowanych części ciała.

Dlatego też tak istotne jest korzystanie z odpowiednich rękawic ochronnych. Jeśli zostaną one prawidłowo dobrane do wykonywanych zadań mogą znacznie zmniejszyć liczbę wszelkiego rodzaju wypadków. Rękawice ochronne wykonane z pewnych materiałów są wykorzystywane do zapewnienia odpowiedniej higieny w miejscu pracy.

Gdzie stosowane są rękawiczki lateksowe i nitrylowe?

Rękawiczki lateksowe i nitrylowe są zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym rodzajem rękawic ochronnych. Korzysta się z nich w celu zapewnienia niezbędnej higieny w miejscu pracy, ochrony przed wirusami i zanieczyszczeniami biologicznymi. Z rękawiczkami lateksowymi najłatwiej spotkać się we wszelkiego rodzaju laboratoriach, gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych. Tatuatorzy chętniej korzystają z rękawiczek nitrylowych.

Rękawiczki lateksowe są również jednym z podstawowych elementów każdej apteczki. Chronią one przed zanieczyszczeniami i zagrożeniami biologicznymi jakie mogą znajdować się we krwi rannej osoby. Dodatkowo są one całkowicie sterylne, co pozwala na bezpieczne zabezpieczenie ran. Warto mieć na uwadze, że rękawiczki nitrylowe i lateksowe przeznaczone są do jednorazowego użytku. Należy je wyrzucić od razu po ich wykorzystaniu zachowując zasady BHP dotyczące usuwania rękawiczek.

Czym są rękawiczki wampirki i gdzie się ich używa?

Rękawiczki wampirki są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów rękawic ochronnych. Są to proste rękawiczki wykonane z mieszanki bawełniano-poliestrowej. Na części donicowej pokryte są one gumą. Ma ona dwa cele. Przede wszystkim zwiększa wytrzymałość rękawic ochronnych, dzięki gumie są one znacznie bardziej odporne na rozerwania, przecieranie się i inne uszkodzenia mechaniczne. Drugim celem je poprawienie uchwytu. Gumowa powłoka sprawia, że złapanie śliskiego i mokrego przedmiotu jest znacznie łatwiejsze.

Rękawiczki wampirki wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Najczęściej spotkać je można na placach budowy. Wykorzystywane są one przy wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych i budowlanych. Bardzo często korzystają z nich także monterzy różnego rodzaju instalacji. Tego typu rękawice ochronne zapewniają bezpieczeństwo przed urazami jednocześnie nie krępując ruchów i nie ograniczając sprawności palców. Rękawiczki wampirki są również często używane w warunkach domowych. Świetnie sprawdzają się one przy remontach oraz są dobrym zabezpieczeniem dłoni podczas prac ogrodowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here