Obecny rynek pracy jest nieprzewidywalny – jednego dnia jesteś na szczycie, a drugiego szukasz jakiegokolwiek zajęcia. Pracodawcy wykorzystują każdą możliwą lukę prawną, a ty tkwisz głęboko w posadzie, która ani nie daje ci satysfakcji, ani możliwości rozwoju, ani szczególnie dużych pieniędzy. W takich momentach pojawia się myśl o prowadzeniu własnej działalności. A najprostszym sposobem na własną firmę jest wykorzystanie potęgi internetu – nie trzeba mieć dzisiaj ogromnych pieniędzy, aby założyć firmę, wystarczy dobry pomysł i komputer z dostępem do internetu – właśnie tak rodzą się chociażby sklepy online. Co powiecie na jeden?

Określ swój target

Na początku trzeba zdecydować, co i komu chcemy sprzedawać. Wykorzystajmy naszą wiedzę albo zainteresowania, albo też kontekst miejsca – na przykład Wólka Kosowska to prawdziwe zagłębie obuwnicze, wszędzie gdzie nie spojrzeć hurtownia butów. Jest to ich znak rozpoznawalny. Dlatego kolejna hurtownia butów jest tam czymś w rodzaju pewniaka. Ale nie trzeba żyć w Wólce Kosowskiej, aby prowadzić hurtownię obuwia, nie trzeba nawet mieć magazynu, do przechowywania butów, aby je sprzedawać.

Dobrze, powiedzmy, że decydujemy się na buty. Do kogo kierować będziemy swoją ofertę? Oczywiście do kobiet – one stanowią większość rynku, kupują częściej i więcej. Możemy także sfocusować naszą hurtownię butów na pewnym temacie, na przykład obuwia sportowego, które wciąż jej bardzo popularne. Pamiętajmy tylko, że ten typ obuwia jest mocno sezonowy i większość zakupów dokonywana jest na wiosnę i latem – jesień i zima to okres spadku sprzedaży.

Hurtownia bez… hurtowni?

Nie mamy żadnej przestrzeni – nawet schowka albo piwnicy, w których moglibyśmy trzymać kartony z naszymi butami, a już na pewno nie wielkich magazynów, jak w Wólce Kosowskiej. Czy jest jakiś sposób, żeby nadal rozpocząć biznes? Tak, pod warunkiem, że po pierwsze zaopatrzymy się w dobrą i często aktualizowaną stronę internetową, a po drugie że będziemy na bieżąco i w ogromnym tempie realizować wszystkie zamówienia. Hurtownia butów tego typu opiera się na oferowaniu towaru od producentów, którego fizycznie nie posiada, ale który w każdej chwili może od niego zamówić. Oczywiście wydłużą to termin doręczenia towaru do klienta, ale znacznie obniża cenę samych butów, ponieważ nie ponosimy żadnych kosztów związanych z ich magazynowaniem. Dlatego wypadamy konkurencyjnie na tle innych dostawców. Klient hurtowni obuwia w Wólce Kosowskiej *takiej jak np. https://ehurt.eu) co prawda może podjechać w każdej chwili do magazynu i kupić te buty na miejscu, ale w sytuacji, gdy ktoś składa naprawdę duże zamówienie, to bardziej zależy mu już na cenie, niż terminie realizacji.

Tego typu przedsiębiorstwo może być więc prowadzone z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do sieci – mieszkania, mini biura, a nawet pociągu czy zagranicznej plaży. Jedyne na co musimy zwrócić uwagę, to szczegółowe opisy i dokładne zdjęcia produktów, aby klient zdecydował się na ich zakup bez oglądania ich na żywo oraz bardzo sprawny kontakt z producentem w celu jak najszybszego zlecania zamówień. Jeśli będziemy pilnować terminowości, to nawet z wydłużonym czasem realizacji zamówień, nasz hurtownia butów może odnieść sukces.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here