jak zapytać o pracę

W poszukiwaniu pracy może nam pomóc kilka spraw, dzięki którym uda nam się ją znaleźć szybciej. W zależności od tego na jakim etapie jesteśmy i jakie kwalifikacje posiadamy, powinniśmy próbować do skutku, aż nie uda nam się dojść do celu. Często będąc osobą bezrobotną zastanawiamy się, jak zapytać o pracę i gdzie najlepiej jej szukać. Mamy lekkie obawy przed zatrudnieniem i wejściem w nowy etap swojego życia.

Trzeba jednak coś robić w jakiś sposób ciułać pieniądze na kupkę, by mieć za co jeść i opłacić mieszkanie. Opcji na znalezienie pracy są naprawdę dziesiątki, jeśli nie setki. Najpopularniejszą według mnie metodą na pozostawienie śladu po sobie w obecnych czasach, jest oczywiście internet i jego szerokie możliwości, jakie nam daje. Powinniśmy więc spróbować zacząć od licznych portali, na których można zostawić ogłoszenie i dać się znaleźć potencjalnemu pracodawcy.

laptop

Na takich portalach mamy miejsce, w których możemy wpisać swoje dane, chęć podjęcia pracy w danej branży, która nas interesuje i na której najmocniej się znamy, umiejętności jakie posiadanie, to czy mamy prawo jazdy i inne ciekawostki, które mogą zainteresować osobę, chętną być może na przyjęcie nas od zaraz do pracy. Kolejną opcją są komunikatory internetowe, w których to mamy szansę zostawić na naszej tablicy, lub tablicy jednej z marek i firm post, w którym napiszemy coś o siebie i być może ktoś zauważy nasz wpis, a co za tym idzie uda nam się znaleźć tam zatrudnienie.

Na portalach społecznościowych, które cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością, mamy dostępne mnóstwo grup tematycznych, a wiele z nich zajmuje się właśnie tematem pracy. Pracy w województwie, całej Polsce, delegacjach, a przede wszystkim za granicą. Gdy wpiszemy hasło ,, praca za granicą „, to wyskoczą nam dziesiątki grup, które zajmują się pośredniczeniem i szukaniem dla nas najlepszej opcji wyjazdu.

Tam też odbywa się to podobnie, jak na wyżej wspomnianych portalach zajmujących się stricte szukaniem nam zajęcia. Grup oferujących nam wyjazd do pracy do krajów Unii Europejskiej, jest tak wiele, że gdy sam szukałem podobnego wyjazdu, to nie mogłem dojść do siebie przed dłuższą chwilę. Prawda jest taka, że jeśli naprawdę zależy nam na wyjeździe za granicę, mamy taką możliwość finansową, czasową i nic nas nie trzyma, to nawet najmniej wykształcona osoba i nie potrafiąca zrobić nic szczególnego, powinna znaleźć zatrudnienie.

Pracy przy zbiorach owoców, w różnego rodzaju sadach, lub przy opiece nad osobami starszymi, jest naprawdę na pęczki i wystarczy trochę odwagi, oraz samozaparcia, aby udało nam się znaleźć coś dla siebie, w odpowiedniej dla nas lokalizacji. Najczęściej wyjeżdżamy za granicę do Niemiec, Francji, Belgii, czy Austrii. Kraje te oferują nam zarobki w Euro i po przeliczeniu ich na złotówki wychodzi całkiem pokaźna sumka.

Przy zbiorach za granicą możemy zarobić około 12euro na rękę na godzinę pracy. Nie jest to łatwy kawałek chleba, ale jeśli przyłożymy się do powierzonych nam zadań, to powinniśmy być na tyle efektywni, że po pół roku pracy będzie nas stać na bardzo dobry samochód, lub sprawienie sobie wycieczki dookoła świata. Jeśli będzie tam bardzo wydajni, to jest duża szansa, że zakręcimy się tam na stałe i zostaniemy na długie lata.

Nie ma się bowiem co okłamywać, ale przy zarobkach jakie są nam oferowane w Polsce, te na zachodzie przyciągają nas jak magnez i gdy raz udamy się tam na zarobek, to nie będziemy już chcieć wrócić tutaj do pracy za 1500 złotych miesięcznie. Kolejnym i wykraczającym już poza sferę internetu sposobem na uzyskanie zatrudnienia, jest po prostu najzwyklejsze zapytanie się osób, których pracę w danej chwili obserwujemy.

Wydaje się być może opcją dla bardzo odważnych osób, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Sam byłem kiedyś w sytuacji, gdzie za nic nie mogłem znaleźć zatrudnienia i poszedłem do Panów pracujących przy montażu okien u sąsiada. Okazało się na moje szczęście, że z chęcią przyjmą do wspólnego działania kolejną osobę i że szukali takiej nawet od kilku tygodni, ale nie było żadnych chętnych do pracy w tym charakterze.

jak zapytać

Jak więc widać pracy jest mnóstwo i wszystko zależy tylko od naszego podejścia, oraz chęci. Jeśli lubimy narzekać, wybrzydzać i ciężko jest nam znaleźć zajęcie dla siebie, to musimy zmienić swoje podejście i nastawienie. Praca leży na ulicy i jest jej mnóstwo, co pokazuje choćby przykład setek tysięcy Ukraińców, którzy przyjeżdżają do Polski i każdy z nich znajduje zajęcie już po kilku dniach od dojechania na miejsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here