Ciepło z kominka bez ryzyka zaczadzenia, czyli kominki elektryczne

Bardzo dużym problemem kominków znanych z polskich domów – tradycyjnych, żeliwnych i zabudowanych – było ryzyko związane z zaczadzeniem czy zaprószeniem ognia. To te dwa elementy sprawiały, że po początkowe fazie fascynacji kominkami zainteresowanie nimi gwałtownie zmalało. Obecnie większość Polaków nadal sięga po takie rozwiązania grzewcze, ale szuka przy tym innej alternatywy. A tą są kominki elektryczne.

Wydajność i bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności warto podkreślić dużą wydajność grzewczą użytkowania takich urządzeń. Wydzielane przez nich ciepło jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet dużego, dwukondygnacyjnego domu. Wbudowany termostat pozwala z kolei na swobodne ustawianie temperatury i sterowanie nią np. w zależności od pory dnia. Dodatkowo na uwagę zasługuje bezpieczeństwo korzystania z kominków. Nie ma się tu do czynienia z żywym ogniem, więc nie istnieje ryzyko poparzenia, zaczadzenia czy pożaru.

Wygoda i czystość

Ten ostatni element wpływa też na inną cechę wyróżniającą kominki elektryczne od na przykład https://www.komineo.pl/ To olbrzymia wygoda ich używania, która wiąże się z brakiem zabrudzeń popiołem czy sadzą. Elektrycznych modeli nie trzeba sprzątać po każdym użyciu, a jedynie od czasu do czasu przetrzeć szyby z ewentualnego kurzu. To duża wygoda zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których przesiaduje się na co dzień, a pyły i popioły mogłyby zabrudzić meble, dywany lub zasłony. Oczywiście takie kominki nie wymagają żadnego paliwa – czy to w formie oleju, gazu, węgla albo drewna. Wystarczy je jedynie podpiąć do prądu i czerpać płynące z nich ciepło, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym oraz praktycznym.

Duży wybór modeli

Tradycjonaliści mogą wskazywać, że elektryczne kominki są nudne i mają nieciekawe formy. Tymczasem to właśnie modele elektryczne wyróżniają się ogromną liczbą modeli przeznaczonych do zabudowy, jak i wolnostojących. Na rynku są kominki narożne i wiszące, które świetnie wpasują się do każdego pomieszczenia. Występują też w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy wybrać, czy chcemy mały kominek do ogrzewania jednego pomieszczenia, czy większy model do zaspokojenia potrzeb grzewczych całego domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here