Jak zabezpieczyć się przy pracy na wysokości

Najbardziej powszechną przyczyną urazów na placu budowy jest upadek z wysokości. A przecież nie sposób uniknąć wykonywania pracy na wysokości, niezależnie od tego, czy budowla jest dopiero wznoszona, czy też przeprowadzamy remont lub konserwację istniejącego budynku.

W wielu sytuacjach praca na dachu jest niezbędna. Na przykład, w okresie zimowym, przy obfitych opadach śniegu konieczne staje się usunięcie go ze stropodachów bloków mieszkalnych i hal magazynowych. Przeszkolone ekipy podejmują się tego zadania, jednak nawet profesjonalistom nieodzowna jest ochrona przed upadkiem z wysokości.

Asekuracja na dachu może przyjąć rozmaite formy. Najprostszym sposobem jest użycie szelek i podwieszenie się do stałych elementów budynku. Należy oczywiście wziąć pod uwagę długość liny wraz z amortyzatorem oraz odpowiednio przygotować miejsce zaczepienia.

System dostępu do elewacji bocznej od asekuracje.pl pozwala skorzystać z całej gamy możliwości zabezpieczenia się przed skutkami upadku. Systemy linowe i szynowe, słupki zabezpieczające, barierki ochronne i drabiny tworzą kompleksowe rozwiązanie, które eksperci producenta dopasują do wymagań oraz indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Prace na wysokości – niezależnie, czy na dachu, czy też przy elewacji budynku – wymagają szczególnej dbałości o bezpieczeństwo pracowników, a co za tym idzie, odpowiedniego zaplanowania rozmieszczenia zabezpieczeń, harmonogramu robót oraz wykorzystywanej technologii. Stawiając na pierwszym miejscu dbałość o ochronę pracowników przed niepożądanymi skutkami wypadków, świadomy inwestor przeznaczy w budżecie odpowiednie środki.

Bezpieczna budowa to budowa bez opóźnień. Montaż balustrad ochronnych w odpowiednim czasie, czyli przed rozpoczęciem prac w pobliżu krawędzi, gwarantuje, że nie nastąpi żaden nieszczęśliwy wypadek. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane elementy BHP pozytywnie oddziałują na psychikę pracujących fachowców, pozwalając im skupić się w stu procentach na wykonywanych czynnościach. W ten sposób poprawia się jakość i tempo robót.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here