magazyny

Magazyny na wynajem oraz hale produkcyjne są coraz popularniejsze i cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Maleje też odsetek pustostanów w całym kraju, a uwagę przedsiębiorców oraz inwestorów przykuwają do tej pory najmniej atrakcyjne lokalizacje. Poniżej kilka przykładów nowych obiektów na mapie naszego kraju – m.in. magazyny do wynajęcia w Rzeszowie lub Piotrkowie Trybunalskim.

Cały obszar logistyczno-przemysłowy w Polsce zajmuje aż 17,6 mln m kw. – jak można przeczytać w najnowszym raporcie CBRE za III kwartał 2019 r. Liczba robi wrażenie, bo jest to aż dwa razy więcej niż jeszcze 5 lat temu. Według ekspertów CBRE 2019 rok jest rekordowy pod względem nowej przestrzeni magazynowej i nowoczesnych obiektów w naszym kraju. Powstające hale produkcyjne w Rzeszowie, Łodzi czy pod Warszawą szybko zdobywają najemców.

Magazyny w Rzeszowie – inwestycja 7R

Wynajem powierzchni magazynowych w Rzeszowie zyskuje na popularności – budowany jest tu park złożony z dwóch budynków, o łącznej powierzchni ok. 56 tys. m kw. Lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna głównie dla firm z Doliny Lotniczej. Park 7R znajduje się w pobliżu centrum Rzeszowa oraz przy drodze ekspresowej S19 i drodze krajowej nr 94. Rzeszów imponuje zresztą dobrze rozbudowanym zapleczem transportowym i dostępnością wyspecjalizowanej kadry. Cała inwestycja ma być zakończona do końca 2020 roku.

Delta Trans i kolejny magazyn w Rudzie Śląskiej

Firma logistyczna Grupa Delta Trans wynajęła około 7,1 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Hillwood Ruda Śląska. Zaliczana jest ona do największych operatorów logistycznych w kraju, a na rynku usług transportowo-logistycznych działa od 30 lat.

Nie da się ukryć, że dla każdej firmy transportowej lokalizacja ma podstawowe znaczenie i jest kluczem do sukcesu. Hillwood Ruda Śląska ma świetne położenie w centrum Górnego Śląska zapewnia optymalne połączenia nie tylko z resztą Polski, ale też Niemcami, Czechami i innymi rynkami Europy Środkowej.

Prologis Park Szczecin

Na obszarze Goleniowskiego Parku Przemysłowego powstał Prologis Park Szczecin. Obiekt oferuje łączną powierzchnię magazynową około 100 000 m2. Zaletą jest też dobra lokalizacja inwestycji – Prologis Park oddalony jest ok. 35 km od serca Szczecina i 5 km więcej od granicy z Niemcami. W pobliżu biegnie też droga ekspresowa S3, lotnisko oraz port morski w Świnoujściu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here