Rozdzielnica budowlana z modułem pomiarowym

Rozdzielnica budowlana to powszechnie wykorzystywany na placach budowy element, który cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na jego dużą uniwersalność. Należy jednocześnie przy tym pamiętać, że poza podstawowym zadaniem rozdziału prądu elektrycznego spełnia również kilka innych zadań w zależności od tego jakie opcje od producenta konkretna rozdzielnica otrzymuje. Wśród tych dodatkowych funkcji bardzo często pojawia się opcja związana z pomiarem energii, co będzie przydatne na dużych placach budowy, gdzie dzięki temu można wygodnie rozliczać się z podwykonawcami. Warto więc nieco bliżej przyjrzeć się modułowi pomiarowemu, gdy będzie się rozdzielnicę budowlaną wybierało.

Moduł pomiarowy wykorzystywany w rozdzielnicy budowlanej

W przypadku nowoczesnych rozdzielnic budowlanych bardzo często wprowadza się do nich elektryczne urządzenia pomiarowe. Dzięki wprowadzeniu tych elementów i dodatkowo wyświetlacza ciekłokrystalicznego użytkownicy mają cały czas dostęp do informacji o poborze energii, napięciu, mocy czynnej czy częstotliwości. Funkcje modułu pomiarowego mogą być zróżnicowane, jednak zazwyczaj gwarantuje on również zapamiętanie istotnych zdarzeń, zapisuje cyklicznie wyniki pomiarów i poszczególne parametry. Wszystkie te dane pozwalają sprawdzić jaka energia była zużyta w określonym czasie, jakie były zdarzenia, jeśli chodzi o zaniki napięcia czy inne czynniki, które mogły utrudniać pracę instalacji. Tak zastosowane elementy są podstawą do tego, by mieć kontrolę nad zużyciem energii, a to w dłuższej perspektywie daje oczywiście szansę na optymalizację kosztów zużycia energii elektrycznej.

Wybierając obecnie rozdzielnicę budowlaną warto wiec sięgnąć po taki sprzęt, który będzie realizował więcej zadań niż tylko rozdzielenie energii elektrycznej. W ten sposób możliwe będzie funkcjonalne wykorzystywane rozdzielnicy i korzystanie w szeroki sposób z jej możliwości technicznych. Prowadzący plac budowy niewątpliwie docenią tego typu sprzęt i wszystkie opcje, które gwarantuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here