Samodzielne projektowanie wnętrza

Kiedy już odbierzemy klucze od naszego nowego mieszkania czy też skończymy budowę domu, przychodzi czas na urządzanie. Z jednej strony, to wspaniałe przeżycie. Z drugiej jednak strony samodzielne urządzenie mieszkania dla wielu osób jest dużym wyzwaniem i stresem. Zanim zaczniemy planować powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim stylu chcemy urządzić nasz nowy dom. Ważne jest, aby wszystko tworzyło spójną kompozycję. Jeżeli nie chcesz projektu robić samodzielnie, to warto sprawdzić ofertę na projektowanie wnętrz na stronie https://www.interior-artstudio.pl/.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, który jest konieczny, jest narysowanie planu pomieszczeń oraz wykonanie pomiarów. Podczas tworzenia planu pamiętajmy, że takie elementy wystające jak rury, grzejniki mają wpływ na możliwość ustawienia mebli. Musimy również zwrócić uwagę na układ gniazdek elektrycznych. Bardzo ważny jest również rozmieszczenie oraz wielkość drzwi i okien.

Drugim krokiem jest wypisanie sobie niezbędnych elementów, które powinny znaleźć się w naszym domu oraz nanosimy ja na szkic. Planując ustawienie mebli, powinniśmy jak najlepiej zaplanować wolną przestrzeń. To bardzo ważne w przypadku małych mieszkań, gdzie każdy metr powierzchni jest na wagę złota. W przypadku małych pomieszczeń dobrym pomysłem jest zastosowanie wysokich mebli, które sięgają do sufitu.

Ostatnim etapem projektowanie jest nanoszenie gniazdek. Na tym etapie możemy jeszcze dokonać pewnych zmian, które wpłyną korzystnie na funkcjonowanie naszego domu. Na sam koniec zostaje dobranie kolorów i detali, które zwieńczą dzieło.

Kilka przydatnych porad

Jeżeli samodzielnie projektujemy wnętrze, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Popularnym rozwiązaniem jest kuchnia otwarta na salon. W takim wypadku dobrze jest zaplanować podłogę w jednym kolorze. Dzięki temu nie będziesz dzielić przestrzeni. Równie ważnym elementem jest dobre oświetlenie. Nie bójmy się zaplanować wielu punktów świetlnych. Dobierając jasne kolory optycznie powiększymy wnętrze naszego domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here