praca mózgu

Człowiek swój mózg wykorzystuje tylko w kilku procentach. Dzisiejsza wiedza i technika nie pozawalają nam na nic więcej i tak naprawdę nie wiemy, co w tej naszej głowie drzemie. Gdybyśmy uruchomili znacznie więcej obszarów w mózgu to nasze życie mogłoby wyglądać całkowicie inaczej. Na razie nie można na to liczyć. Prowadzone są badania na ten temat, ale my za wiele o tym nie wiemy.

Można snuć teorie spiskowe, że gdyby człowiek korzystał z całego mózgu to byłby samowystarczalny, a przecież nikomu to dzisiaj nie wyszłoby na korzyść. Musimy kupować, konsumować, pracować i wydawać pieniądze. Gdyby nagle tego zabrakło to, co by zrobili Ci, którzy z tego żyją? Na obecną chwilę można tylko różnymi metodami usprawnić działanie mózgu. To pomaga nam w nauce jak i w codziennym życiu. Warto to zrobić i warto znaleźć taką metodę, która będzie na nas bardzo dobrze działać.

Sposoby na poprawę pracy mózgu

Na pewno trzeba będzie dać naszemu mózgowi to, czego potrzebuje. Wystarczy przyjrzeć się naszemu jedzeniu żeby dojść do wniosku, że nie ma tam nic wartościowego. Jeśli ktoś jeszcze je tylko frytki i inne przetworzone jedzenie to źle to wpływa na pracę mózgu i jak najszybciej trzeba będzie to zmienić. Pamiętajmy, że mózg potrzebuje chociażby takich produktów, które zawierają kwasy DHA czy EPA. T

o wszystko można znaleźć w rybach i teraz odpowiedzmy sobie na pytanie ile my ryb zjadamy w tygodniu czy w miesiącu? Wielu z nas w ogóle ryb nie ma w swoim menu i to jest bardzo duży błąd. Pijemy dużo słodkiego, pijemy napoje energetyzujące, ale czy to pobudza nasz mózg? Oczywiście, że nie, to jedynie może zaszkodzić. My powinniśmy pić czerwone wino albo zieloną herbatę. Wtedy nasz mózg nam za to podziękuje i będziemy o wiele łatwiej myśleć.

jak usprawnić pracę mózgu

Mózg wtedy pracuje o wiele szybciej, a na tym nam bardzo zależy. Mózg rozwija się wtedy, kiedy robimy coś nowego. Warto znaleźć sobie nowe zajecie, które nas ciekawy. Może mamy nowe hobby, a może zaczynamy interesować się jakąś kultura albo sztuką? To wszystko wpływa bardzo pozytywnie na rozwój mózgu. W końcu mózg lubi nową wiedzę, dlatego im więcej jej dostarczymy tym lepiej będzie dla nas. Wiele osób może być zaskoczonych, ale mózg potrzebuje też aktywności fizycznej. Kiedy najlepiej nam się myśli? Wtedy, kiedy chodzimy, a zatem dajmy mózgowi to wszystko, czego potrzebuje, a on nam się odwdzięczy. Na pewno będziemy z tego powodu bardzo, ale to bardzo zadowoleni.

Co jeszcze można zrobić dla rozwoju swojego mózgu?

Dzisiaj bardzo popularne są przeróżne suplementy diety. Trzeba uważać, co się bierze, a tym bardziej, jeśli zażywamy ich po kilka na raz. Często te suplementy swoim składem się wykluczają, a jeszcze częściej nam szkodzą. Nie musimy wierzyć w to, co słyszymy w reklamach, dlatego bądźmy bardziej rozsądni, bo można sobie bardzo zaszkodzić i te uszkodzenia mogą być nieodwracalne, a przecież tego nie chcemy. Dzisiaj mamy ogromne problemy z koncentracją. Jeśli chcemy żeby nasz mózg pracował o wiele szybciej i sprawniej to trzeba zacząć czytać. Najlepiej wziąć sobie taką tematykę, która jest w stanie nas zainteresować.

Wtedy nauczymy się na nowo spędzać czas przy książce i nauczymy się koncertować, a to przydaje się w życiu. Warto inspirować się na kimś mądrzejszym od siebie. Dzisiaj to wcale nie jest łatwe, bo mamy wiele pseudoautorytetów, które na niczym się nie znają. Dzisiaj w telewizji i Internecie 99,9% ludzi, których widzimy to właśnie ktoś, na kim inspirować się nie powinniśmy, a zatem trzeba być tutaj bardzo ostrożnym w tym, do kogo się zgłaszamy. Nasz mózg rozwija się przez całe życie. Jeśli od młodych lat oglądamy tylko telewizje i Internet i nic więcej nie robimy to niestety, ale nie wróży to nam przyszłości.

mózg

Telewizja źle wpływa na człowieka

Warto tutaj tylko wspomnieć o tym, że jeśli małe dziecko ogląda zbyt wiele telewizji to zaczyna mówić o wiele później niż te dzieci, które bawią się z rodzicami. To powinno nam dać do myślenia jak bardzo niekorzystnie działa na nasz Internet czy telewizja. Oglądajmy telewizje tak rzadko jak to tylko jest możliwe. Jeśli już coś oglądamy to programy, które są nam dają, czegoś nas uczą. Wcale nie będzie łatwo takie programy znaleźć. Na pewno programy dokumentalne, coś związane z historią, sztuką czy kultura rozwinie i pobudzi nasz mózg. Na tym powinno nam najbardziej zależeć, dlatego warto się nad tym zastanowić i poświecić na szukanie takich informacji więcej czasu. Często jesteśmy przy komputerze i szukamy czegoś w Internecie, a zatem warto ten czas dobrze spożytkować i czegoś się nauczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here