Jak wygląda proces ubiegania się leasing

Czy formalności związane z ubieganiem się o leasing samochodów dostawczych są skomplikowane? Czy to długo trwa? Na te, a także inne pytania odpowiadamy właśnie w tym artykule!

Chcesz wziąć auto dostawcze w leasing? Bez wątpienia zastanawiasz się nad tym, czy cały proces trwa długo, czy też zupełnie odwrotnie, jest prosty i zajmie Ci zaledwie chwilę. Okazuje się, że decyzja przyznania jest tak naprawdę wydawana w ciągu kilku godzin! Same formalności zazwyczaj trwają od dwóch do pięciu dni, zatem również niedługo. W firmie CLS wszystkie sprawy odbywają się niezwykle szybko i sprawnie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę firmy, aby sięgnąć po kalkulator leasingowy i sprawdzisz potencjalną wysokość swoich rat.

Proces ubiegania się o leasing – jak wygląda?

W wielu przypadkach proces ubiegania się o leasing jest bardzo prosty i trwa zaledwie chwilę. Kilka dni, to tak naprawdę niewiele w porównaniu z latami, podczas których będziesz cieszyć się swoim nowym samochodem! Co jest potrzebne do pozytywnego rozpatrzenia takiego wniosku? Bez wątpienia będzie to dowód osobisty, a także sam wniosek, który trzeba w odpowiedni sposób wypełnić. Często przy procedurze standardowej są to również PIT, CIT, a także KPiR.

Wstępne sprawdzenie

Przesłanie dokumentów to nie wszystko, ponieważ właśnie wtedy następuje wstępna weryfikacja, która ma bardzo istotne znaczenie. Niekiedy są sprawdzane pod takie procesy wszystkie możliwe bazy, jednak to wszystko jest zależne bezpośrednio od firmy leasingowej. W tym przypadku nieodłącznie konieczna jest także wstępna weryfikacja zdolności kredytowej wnioskującego. W przypadku pozytywnej weryfikacji przychodzi kolej na sprawdzenie samego dostawcy, a także samochodu! Uwierz, że dla leasingodawcy ma to spore znaczenie, ponieważ w gruncie rzeczy pojazd będzie należał do właśnie tego podmiotu. Czego głównie dotyczy taka weryfikacja? Bez wątpienia potwierdzenia ceny, a także tego, czy jest ona aktualizowana z ofertą rynkową. Kolejnym etapem jest samo podpisanie umowy. Przy tym punkcie warto się zatrzymać, ponieważ ważne jest to, abyś dokładnie przeczytał umowę, zanim ją podpiszesz. Pamiętaj o tym, ponieważ często umowa jest zawierana na wiele lat, zatem istotne znaczenie ma to, jakie punkty się w niej znajdują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here