Jak zarabiać na mieszkaniu w Warszawie?

Właściciele mieszkań mogą nieźle na nich zarobić. To właśnie dlatego posiadanie nieruchomości jest obecnie tak pożądaną formą inwestycji zarówno w dużych miastach, jak również w mniejszych miejscowościach. Jak zyskać?

Aktualnie przeciętne oprocentowanie lokat bankowych waha się od 1,5 procenta do 2 procent. Dla wielu inwestorów to zdecydowanie za mało, ponieważ zarobek na lokacie może być szybko pochłonięty przez inflację. Z drugiej strony fundusze inwestycyjne czy gra na giełdzie nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa.

Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości – od wieków stanowią dobry wybór dla inwestorów, ale teraz cieszą się szczególną popularnością. Dotyczy ona w szczególności mieszkań zarówno z rynku pierwotnego jak nowe inwestycje w Warszawie, jak i wtórnego.

Mieszkanie na wynajem w Warszawie

Najczęściej spotykaną formą zarobku na mieszkaniu jest jego wynajem. Na wynajmie w Warszawie można zarobić od około 16000 do nawet 4000 złotych miesięcznie w zależności od lokalizacji, metrażu oraz standardu lokalu. Wynajem najczęściej prowadzony jest jako długoterminowy – osobom pracującym, studentom, ale można również wynajmować mieszkanie turystycznie, na krótkie terminy. To najlepszy wybór w miejscowościach turystycznych, gdzie zapotrzebowanie na noclegi jest wysokie. Zatem właściciel mieszkania decydujący się na wynajem może zarobić na nim nawet od około 4 do 10 procent w skali roku – to jednocześnie inwestycja o dość wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Wzrost wartości mieszkania

Oprócz wynajmu na posiadaniu mieszkania można zarobić przez podniesienie jego wartości. Wartość nieruchomości rośnie w czasie, więc sprzedaż po kilku latach pozwala na uzyskanie atrakcyjnego zwrotu. Druga opcja to zakupienie mieszkania przeznaczonego do remontu, wyremontowanie go, a potem odsprzedanie w wyższej cenie. W zależności od lokalu oraz jego lokalizacji można zarobić na jednym mieszkaniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatem posiadanie mieszkania to dobry sposób na lokatę pieniędzy – zyski są naprawdę na bardzo atrakcyjnym poziomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here