Broń palna w Polsce

Broń od zawsze fascynuje człowieka. Oczywiście powodów może bardzo wiele. Przecież od zarania dziejów szczególnie mężczyźni wytwarzali i posługiwali się różnego rodzaju bronią, która służyła nie tylko do obrony lecz także w celach łowieckich. W raz z rozwojem cywilizacji broń osobista przestawała być potrzebna. Bowiem zdobywanie pożywienia nie było konieczne. Wpływ na taki stan rzeczy miały tworzące się grupy społeczne, które zaczęły specjalizować się w danej dziedzinie. Z kolei postęp techniki spowodował, że wytwarzana broń stawała się co raz bardziej śmiercionośna, a co za tym idzie nie każdy człowiek jest zdolny do posługiwania się nią.

Broń palna nie dla każdego?

Prawdę mówiąc od wielu lat toczą się dyskusje dotyczące możliwości posiadani i posługiwania się bronią przez przeciętnego obywatela. Wiemy przecież, że niektóre kraje w mniejszy lub większy sposób umożliwiają zakup broni. Z kolei inne całkowicie tego zakazują, poza nielicznymi wyjątkami. Dla przykładu, w Stanach Zjednoczonych dostęp do broni jest niejako obywatelskim prawem, w Polsce – przywilejem. Oczywiście dyskusje dotyczące broni palnej nie wzięły się bez powodu. Przecież nie każdy człowiek posiada odpowiednie uwarunkowania psychiczne. Wiele krajów chce uchronić swoich obywateli przed psychopatami, którzy mogliby stanowić realne zagrożenie dla innych.

Zezwolenie na broń w Polsce

W naszym kraju istnieje możliwość ubiegania się o zezwolenie na broń palną. Niestety procedura jest dosyć długa i kosztowna. Wszystkie wymagania wypisane są na oficjalnych stronach rządowych. Warto jednak zaznaczyć, że konieczne jest ukończenie 21 roku życia (w niektórych przypadkach 18lat), stały adres zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej, orzeczenia lekarskie i psychologiczne oraz zaświadczenie o niekaralności.

Zakup broni

Po uzyskaniu zezwolenia zakup broni jest możliwy tylko w specjalnych sklepach. Jednym z nich jest VISMAG, którego ofertę można znaleźć pod adresem https://www.vismag.pl/. Dystrybutor ten posiada wszelkie niezbędne certyfikaty oraz bierze udział w przetargach rządowych. Oczywiście dane dotyczące sprzedaży broni służbom mundurowym są objęte tajemnicą, jednak sam fakt potwierdza autentyczność i rzetelność sklepu VISMAG.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here