Pneumatyczna kamizelka ratunkowa – jaką wybrać?

0
1021

Przed postawieniem sobie powyższego pytania należy dowiedzieć się, czy w ogóle warto inwestować w taki sprzęt. Czym charakteryzuje się dobra pneumatyczna kamizelka ratunkowa? Czym różni się od tradycyjnej, standardowej wersji kamizelki ratunkowej? Czy jest równie niezawodna? Gdzie ją kupić?

Pneumatyczna kamizelka ratunkowa marki Aquarius

Dlaczego akurat na nią zwracamy uwagę w tym tekście? Dlatego, że jest łatwo dostępna, stosunkowo nie droga, a jej jakość powinna zadowolić każdego przyszłego nabywcę. Jak zapewnia producent, pneumatyczna kamizelka ratunkowa Aquarius spełnia normę PNE-EN ISO 12402-3, co w kwestii bezpieczeństwa jest niezmiernie ważne. Ponadto wyposażono ją w praktyczną uprząż do mocowania linek bezpieczeństwa i gwizdek, który w trakcie trwania akcji ratunkowej może okazać się nieoceniony.

Pneumatyczna kamizelka ratunkowa Aquarius – jak ją nadmuchać?

Pneumatyczna kamizelka ratunkowa stanowi atrakcyjne zastępstwo dla tradycyjnych środków ratunkowych i asekuracyjnych z prostej przyczyny – w stanie spoczynku jest wręcz niewyczuwalna. Z racji tej ogromnej zalety cieszy się ogromną popularnością we wszelkich aktywnościach wymagających zręczności, sprawności i niczym nieograniczonej swobody ruchów. Aby móc w pełni cieszyć się komfortem jej użytkowania, należy mieć na wyposażeniu specjalny nabój z CO2. W tym miejscu nasuwa się pytanie: czy jeżeli nie posiadamy tego naboju, to nasza kamizelka staje się bezużyteczna? Czy można ją napompować w inny sposób? Oczywiście – poniżej przedstawiam wszystkie trzy możliwe sposoby:

  • Automatyczne pompowanie – pneumatyczna kamizelka ratunkowa sama wypełnia się powietrzem na skutek pierwszego kontaktu z wodą
  • Manualnie – poprzez pociągnięcie za sznurek
  • Ustnie – dzięki specjalnej rurce, która została umocowana z lewej strony

Pneumatyczna kamizelka ratunkowa – gdzie ją kupić?

W sprzęty przeznaczone typowo do aktywności nad wodą, które mają służyć ochronie zdrowia i życia, polecam zaopatrywać się u sprawdzonego dostawcy. Godnym polecenia sklepem internetowym jest gosup.pl. Znajdziesz tam wszystko to, czego potrzeba Ci nie tylko do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi, ale także wszelkie akcesoria dla zawodowców i sportowców (etui, torby i plecaki wodoszczelne, specjalistyczna odzież wraz z obuwiem, akcesoria turystyczne). W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz nawiązać kontakt z rzetelną, profesjonalną obsługą, która jest gotowa udzielić Ci odpowiedzi na każde Twoje pytanie. Zajrzyj tam, jeżeli zainteresowała Cię opisywana powyżej pneumatyczna kamizelka ratunkowa – może akurat trafisz na atrakcyjną promocję?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here