Dla wielu turystów wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia w NN.pl jest przed wyjazdem oczywistością. Są jednak tacy, którzy nie decydują się na ten krok. Dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju zabezpieczenia? Kiedy jest to szczególnie ważne?

Wysokie koszty leczenia za granicą

Niewątpliwie, ubezpieczenie kosztów leczenia w NN.pl jest szczególnie przydatne podczas wyjazdów zagranicznych. Przebywając w Polsce, każdy obywatel może liczyć, że najpotrzebniejsza pomoc zostanie mu udzielona bez opłat w szpitalu czy przychodni. Jednakże poza granicami kraju polskie ubezpieczenie nie obowiązuje. Wyjątkiem są kraje Unii Europejskiej. Jednak podczas pobytu we Włoszech, Francji czy Hiszpanii również nie można być pewnym, że pomoc zostanie udzielona całkowicie darmowo. Bez naliczania dodatkowych opłat zostaną wykonane tylko te czynności medyczne, które są refundowane w danym kraju.

O wiele większy problem dotyczy turystów, którzy decydują się wyjechać do kraju położonego na innym kontynencie, a także do państw europejskich niestowarzyszonych w UE. Tam publiczne polskie ubezpieczenie zdrowotne jest zupełnie bez znaczenia. Jeżeli dojdzie do nieszczęścia i będzie trzeba poddać się leczeniu, wszelkimi kosztami zostanie obciążony pacjent. W takiej sytuacji trzeba się liczyć z koniecznością poniesienia kosztów rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Dobre ubezpieczenie kosztów leczenia

Decydując się na ubezpieczenie kosztów leczenia w NN.pl, klient powinien się zastanowić, jak obszerny pakiet pomocy chciałby wykorzystać. Najbezpieczniej jest oczywiście zabezpieczyć się na każdą ewentualność za pomocą pełnego pakietu, w ramach którego można skorzystać ze sfinansowania wszelkich form leczenia. Jednakże wiąże się to z koniecznością opłacania nieco wyższych składek.

Ograniczenia ubezpieczenia kosztów leczenia

Zarówno w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia w NN.pl, jak i w każdej innej firmie, istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o finansowanie leczenia podczas wyjazdu. Rzecz w tym, iż w niektórych okolicznościach po prostu nie można liczyć na wsparcie. Najczęściej jest tak w przypadku, gdy konieczność skorzystania z pomocy medycznej jest konsekwencją wypadku odniesionego pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Ponadto, również uraz odniesiony wskutek uprawiania sportów ekstremalnych nie może być leczony za pieniądze ubezpieczyciela.

Należy jednak pamiętać, że ubezpieczyciele oferują często również bardzo rozbudowane pakiety, które zapewniają finansowanie leczenia niezależnie od okoliczności. Niemniej jednak stawka dzienna, jaką musi opłacić klient, jest w tym przypadku dużo wyższa. Trzeba się zatem zastanowić, jak duże jest ryzyko wypadku i konieczności skorzystania z pomocy medycznej oraz jak wysokie są ceny świadczeń w danym kraju. Na tej podstawie łatwiej będzie zdecydować, jakie ubezpieczenie kosztów leczenia w NN.pl warto wykupić. Nie ma jednak wątpliwości, że przynajmniej podstawowy pakiet jest niezbędny, aby czuć się podczas wakacji bezpiecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here