Drzwiczki do otwartego kominka na wymiar – idealnie dopasowane!

Otwarte kominki, czyli kominki z otwartym paleniskiem są nadal często spotykane. Nie zapewniają jednak pełnej ochrony – stwarzają ryzyko poparzeń i zniszczeń. Aby je zabezpieczyć, warto zamontować drzwiczki kominkowe.

Kominki z otwartym paleniskiem są bardzo efektowne, ale z drugiej strony stwarzają duże ryzyko dla swoich użytkowników, a także dla dzieci oraz dla zwierząt domowych.

Aby poprawić bezpieczeństwo takiego kominka, najlepiej zamontować do niego drzwiczki kominkowe – nie ma wtedy potrzeby stosowania pełnego wkładu kominkowego. Teraz można zamówić je również na wymiar, aby pasowały perfekcyjnie do każdego kominka!

Drzwiczki kominkowe – pełne bezpieczeństwo!

Przeznaczone do kominków otwartych drzwi kominkowe są wykonane z takich samych materiałów jak drzwi do kominka z wkładem.

Wykorzystuje się wtedy specjalne szyby chronione przed długofalowym działaniem wysokich temperatur, a także specjalne ramy, które zapewniają maksymalną stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Drzwiczki wykańczane są także otworami wentylacyjnymi, które doprowadzają powietrze do paleniska.

Zamontowanie drzwiczek kominkowych do kominka z otwartym paleniskiem od razu podnosi jego bezpieczeństwo – ogień jest wtedy odpowiednio osłonięty, a przy tym nie zmniejszamy estetyki paleniska.

Drzwi kominkowe – również na wymiar

Jako że paleniska otwarte mogą mieć różne kształty i wymiary, bardzo często zamawiane są drzwiczki kominkowe na wymiar. Mogą być one wtedy indywidualnie dopasowane do konkretnego kominka.

Takie drzwiczki do kominka na wymiar oferuje między innymi producent drzwi kominkowych IGNIF z Koszalina, który posiada w swojej ofercie wysokiej jakości drzwi kominkowe, wkłady oraz kasety do kominków.

Drzwi do kominka od firmy IGNIF cechują się nie tylko stylowym wyglądem, ale również bezpieczną, solidną konstrukcją. Są produkowane ręcznie na wymiar, dzięki czemu pasują idealnie do miejsca montażu.

Z modelami drzwiczek do kominków od firmy IGNIF można zapoznać się na jej stronie internetowej pod adresem: http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here