Kapok dziecięcy gwarantem bezpiecznych wakacji

0
349

Zarówno sezon letni, jak i ten wiosenny, skutecznie zachęcają do podjęcia aktywności nad wodą. Spływ kajakiem, pływanie na desce SUP, plażowanie nad Bałtykiem – wszystko to brzmi zachęcająco, zwłaszcza, jeżeli istnieją ku temu sprzyjające warunki atmosferyczne. Bardzo istotnym aspektem jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych – w tym tych najmłodszych. Kapok dzieciecy odgrywa tu więc nieocenioną rolę.

Czym różni się kapok dzieciecy od standardowej wersji?

Kapok dzieciecy został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa przy jednoczesnym jak najmniejszym ograniczeniu ruchów. Dobry kapok dziecięcy powinien więc być lekki, dobrze skrojony, a jego design ma zachęcać tych najmłodszych do założenia go. Czym jeszcze wyróżnia się kapok dzieciecy?

  • Posiada on gruby i duży kołnierz, który ma na celu zwiększenie poczucia stabilności w wodzie;
  • Zastosowanie pasów krokowych – ich zadaniem jest zapobiegnięcie wysunięciu się dziecka z wnętrza kamizelki;
  • Jaskrawe kolory, które mają nie tylko skutecznie skupiać uwagę otoczenia, ale okazują się również przydatne podczas akcji ratunkowej (lepsza widoczność);
  • Dodatkowe wyposażenie – kieszonki, paski, uchwyt z tyłu (ułatwiający wyciągnięcie dziecka z wody), gwizdek.

Kapok dzieciecy – producent wart zainteresowania

Jeżeli planujesz zaopatrzyć się w najbliższym czasie w kapok dzieciecy, zrób dokładne rozeznanie na temat tego, jaki model wybrać i gdzie go zakupić. Pamiętaj, że ma on na celu zadbanie o zdrowie i życie Twojego dziecka, jego jakość więc odgrywa kluczową rolę. Przede wszystkim zainwestuj w nowy kapok dzieciecy – nie szukaj na siłę oszczędności kupując sprzęt używany. Nigdy nie będziesz wiedział, w jakich warunkach taka kamizelka była noszona oraz przechowywana. Ja ze swojej strony gorąco polecam zapoznać się z produktami polskiej marki Aquarius, która to wiedzie prym w dziedzinie produkcji akcesoriów asekuracyjnych nie tylko w Polsce, ale i poza naszymi granicami. Z całą pewnością model “Orka” bądź “Kapitan” przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającemu milusińskiemu. Aquarius posiada w swojej ofercie kamizelki skrojone na miarę potrzeb każdego członka rodziny, a więc znajdziesz tam nie tylko kapok dzieciecy, ale także kamizelkę asekuracyjną damską, uniwersalną wersję standard oraz kapok młodzieżowy.

Gdzie kupić dobry kapok dzieciecy?

Polecam zrobić zakupy online. Wystarczy jedynie zmierzyć obwód klatki piersiowej dziecka oraz znać jego wagę – w ten prosty sposób dobierzesz odpowiedni rozmiar kamizelki. Na stronie gokajak.com znajdziesz produkty nie tylko wspomnianego wyżej Aquariusa, ale także wielu innych producentów specjalizujących się w akcesoriach niezbędnych podczas uprawiania sportów wodnych. Kapok dzieciecy? Akcesoria turystyczne bądź transportowe? A może wysokiej jakości torby i plecaki wodoszczelne? Wszystko to – a także wiele, wiele więcej – znajdziesz właśnie pod tym adresem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here