Znaczek weryfikacji na Instagramie

Weryfikacja konta na Instagramie czyli mały niebieski znaczek…

Znaczek weryfikacji konta na Instagramie, czyli małe niebieskie słoneczko znajdujące się obok nazwy konta użytkownika, zwykle widujemy na profilach znanych osób. Skąd się tam wzięło, czemu służy i jak je zdobyć? Oto często zadawane przez użytkowników Instagrama pytania, na które jeszcze do niedawna trudno było znaleźć jednoznaczne odpowiedzi. Na szczęście od jakiegoś czasu są one ogólnodostępne, dlatego podpowiadamy, czy warto starać się o przyznanie znaczka weryfikacji i jak w ogóle tego dokonać?

Jak zdobyć znaczek weryfikacji konta na Instagramie?

Jeszcze do niedawna nikt tak naprawdę nie wiedział skąd się bierze znaczek weryfikacji kont na Instagramie, na jakich zasadach zostaje przyznawany i kto może się o niego ewentualnie starać – o ile w ogóle może. Dziś jest to funkcja ogólnodostępna, po którą sięgnąć może każdy użytkownik serwisu. Aby złożyć wniosek o weryfikację konta wystarczy wejść w menu znajdujące się w prawym górnym rogu aplikacji i kliknąć w ikonę „Ustawienia”. Następnie wchodzimy w podkategorię „Konto” i klikamy znajdującą się w dolnej części widocznego menu opcję „Poproś o weryfikację”. Otworzy nam się ankieta, którą należy wypełnić starając się o przyznanie znaczka w postaci niebieskiego słoneczka przy nazwie konta. Już na wstępie zostaniemy poinformowani, iż złożenie wniosku jeszcze niczego nie gwarantuje, i że weryfikacja ma służyć raczej kontom prawdziwych osób publicznych, jednak nie ma co już na początku rezygnować. W ankiecie zostaniemy poproszeni i podanie nazwy użytkownika, imienia oraz nazwiska oraz pseudonimu. Następnie o wybór kategorii, która będzie charakteryzowała profil naszej działalności, np. Fashion, Music, Sports etc. Podanie powyższych informacji nie wystarczy jednak, aby uznać użytkownika, za tego, za kogo się podaje, dlatego na samym końcu formularza będziemy poproszeni o załączenie zdjęcia dokumentu tożsamości. Dokument musi zawierać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz zdjęcia. Po wypełnieniu ankiety klikamy w przycisk wyślij i czekamy. Kiedy i czy w ogóle nasze konto zostanie zweryfikowane nie wiadomo. Wiadomo jednak, że jak już się to stanie, to Instagram wyśle do użytkownika informację na ten temat. Zdarza się niekiedy, że mimo, iż konto zostanie uznane za prawdziwe, autentyczne i rzetelne, znaczek weryfikacji nie zostanie przydzielony. Podjąć próbę zawsze jednak warto. Dlaczego?

Więcej na temat weryfikacji: https://instabaza.pl/weryfikacja-konta-na-instagramie/

Czemu służy znaczek weryfikacji konta na Instagramie?

Posiadanie znaczka weryfikacji konta w postaci niebieskiego słoneczka znajdującego się przy nazwie naszego profilu to gwarancja uczciwości. Każdy, kto odwiedzi nasz profil będzie mógł mieć pewność, że konto nie jest fałszywe, i że jest reprezentowane przez tę osobę publiczną, której nazwisko lub pseudonim znajduje się w jego nazwie. Dlatego właśnie warto podjąć kroki w celu pozyskania znaczka weryfikacji. Działanie takie podejmują celebryci oraz osoby publiczne, które promocji marki, jaką stanowią same w sobie dokonują właśnie na Instagramie, np. chodakowskaewa, bizuteriaapart, milka.polska, natnykiel i wiele innych. Znaczek ten również bezpośrednio przekłada się na popularność konta, zasięgi i aktywność innych użytkowników. Konto zweryfikowane budzi bowiem zaufanie. Podsumowując zatem, posiadając znaczek możemy liczyć na większe zainteresowanie rosnącego z dnia na dzień grona użytkowników Instagrama. Im większe natomiast zainteresowanie tym z kolei większa popularność naszego konta. Rosnąca liczba naszych fallowersów otwiera przed nami nowe możliwości. Jeżeli zatem myślimy o prowadzeniu konta zarobkowego oraz o współpracy ze znanymi markami na łamach serwisu, warto wystąpić z wnioskiem o weryfikację konta.

Dlaczego nie każdy może posiadać znaczek weryfikacji?

Znaczkiem weryfikacji Instagram wyróżnia marki i osoby, które uzna za wystarczająco popularne i w pewnym sensie ważne dla serwisu. Choć oficjalnie nigdzie nie jest to napisane, to wiemy, iż nie każdemu rzetelnemu i uczciwemu użytkownikowi portalu udaje się takie wyróżnienie uzyskać. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia osobom publicznym, które w przypadku kradzieży tożsamości mają wiele do stracenia, zapewnienie sobie jako takiego bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, iż poza tym, iż istnieje wiele nieuczciwych kont, których właściciele podają się za osoby, którymi nie są, są też i tacy, którzy będą chcieli się włamać na konto osoby prywatnej. Poza weryfikacją należy zatem zadbać także o bezpieczeństwo naszych danych na profilu. Można tego dokonać na wiele sposobów, które Instagram regularnie nam podsuwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here