Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja w mieszkaniu czy domu to bardzo ważna kwestia. Często jest jednak traktowana jako zbyteczny luksus, co jest wielkim błędem. W niniejszym tekście przybliżamy tajemnice wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Wentylacja – kwestia nadrzędna!      

Nie tylko wielu mieszkańców, ale także inwestorów zapomina, jak ważną kwestią jest prawidłowa wentylacja budynku. Konsekwencje jej braku są poważne. Współcześnie stawiane domy są bardzo szczelne (trzyszybowe okna, solidne ocieplenie), co skutkuje niedziałaniem wentylacji grawitacyjnej. Z tego względu konieczne jest zainwestowanie w wentylację mechaniczną. A skąd wziąć środki finansowe na jej zainstalowanie? Otóż pomocne mogą się okazać pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach.   

Wentylacja mechaniczna – zalety       

Główna zaleta wentylacji mechanicznej to odzysk ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona nieustanną wymianę zużytego powietrza na świeże. Gwarantuje to odczuwanie w domu przez cały czas świeżości. Nie musimy już używać żadnych odświeżaczy powietrza. Taki stan powietrza jest także korzystny dla naszego zdrowia i samopoczucia.  Zyskujemy lepszą jakość snu, pozbywamy się bezsenności czy bólów głowy.      

Wentylacja mechaniczna zapewnia nie tylko świeże powietrze z zewnątrz, ale zmniejsza także koszty ogrzewania budynków. Przykładowo zimą, kiedy za oknem jest -12 stopniu Celsjusza to w domu z rekuperacją jest wtedy 21 stopni Celsjusza. W powietrzu naprawdę jest czuć ten padający za oknem śnieg. Nawet po całej nocy w domu nadal jest świeże powietrze.    

Wentylacja mechaniczna to także super rozwiązanie, jeżeli wymienimy okna na nowe, ciepłe i szczelne. I tutaj możemy napotkać na problem. Na wewnętrznych szybach i przyległych ścianach może zacząć się skraplać para wodna. Nowe okna są zawsze bardziej szczelne i nie ma dobrej wentylacji powietrza. Taka skraplająca się para stanowi dla nas znak ostrzegawczy. Przecież nie chcemy dopuścić do pojawienia się nieestetycznych czarnych plam na ścianach oraz niebezpiecznej dla zdrowia wilgoci i przykrego zapachu stęchlizny. Z tego względu powinniśmy zainwestować w dobrą wentylacją mechaniczną. A jeżeli nie mamy odłożonej odpowiedniej gotówki na ten cel, to pomocne mogą okazać się pożyczki online.    

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here