sprzątanie po pożarach

Sprzątanie budynków mieszkalnych lub zakładów produkcyjnych po pożarze nie jest łatwe. Oprócz widocznej sadzy i unoszących się w powietrzu szkodliwych substancji, do wyczyszczenia dochodzą również ślady po użyciu środków gaśniczych. Nikt jednak nie chce stosować kolejnych środków chemicznych, które jeszcze bardziej podrażnią środowisko, wyposażenie mieszkania lub urządzenia przemysłowe fabryki. Jaki jest więc sposób na ekologiczne i przyjazne czyszczenie ścian po pożarze?

Ściany po pożarze. Jak je umyć?

Szczególnie trudnym elementem do wyczyszczenia po pożarze są ściany. Na szczęście daleko nam do czasów, w których te zanieczyszczenia usuwało się drażniącymi i toksycznymi chemikaliami. Takie działania jeszcze bardziej wydłużały proces powrotu pomieszczeń do stanu jego używalności. Na całe szczęście na ratunek przyszło innowacyjne oraz ekologiczne rozwiązanie czyszczenia suchym lodem po pożarze, a także ozonowania pomieszczeń w celu usunięcia przykrego zapachu spalenizny. Obydwie metody są wysoce skuteczne i zalecane w ramach procesu dekontaminacji obiektu zniszczonego przez ogień.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze

Suchy lód (CO2) stosuje się w ramach kompleksowego usuwania szkód pożarowych oraz czyszczenia i dekontaminacji po pożarach, oraz nadpaleniach, a także wybuchach sadzy z kominków czy przewodów wentylacyjnych. Jest to innowacyjna i unikalna metoda czyszczenia, dostępna od niedawna również w naszym kraju. Zaletą mycia ścian suchym lodem, jest fakt, iż nie wpływa on negatywnie na środowisko, będą przy tym w pełni ekologiczną technologią czyszczenia. Sposób ten cechuje się precyzją, umożliwiającą dokładne wyczyszczenie ścian, podłóg, sufitów, czy przedmiotów codziennego użytku z sadzy po pożarowej. Te ostatnie są najczęściej jednym z głównych źródeł nieprzyjemnego zapachu po pożarze. Często są to przedmioty, których nie chcemy się pozbyć.

W zakładach produkcyjnych są to zazwyczaj niezwykle drogie maszyny przemysłowe, często wytwarzane na specjalne zamówienia konkretnego klienta. Oczywiste jest, że ich odzyskanie jest sprawą najważniejszą, na równi z ponownym uruchomieniem produkcji.

Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, a podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć. Jest więc idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję oraz kontakt z wodą. Dodatkowo usuwa 99,9% zarodników pleśni. Jest to więc idealne rozwiązanie skutecznego czyszczenia każdej powierzchni po pożarze.

Ekologiczne czyszczenie suchym lodem

Podczas czyszczenia suchym lodem, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia i dalej użytkownikom pomieszczeń. Ponadto, po myciu suchym lodem nie powstają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować. Suchy lód przechodzi bezpośrednio do powietrza jako gazowe CO2. Jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu suchym lodem, to resztki odspojonej sadzy ze ścian, która opadła na podłogę.

Usługa profesjonalnego ozonowania pomieszczeń po pożarze

Sprzątanie po pożarze jest procesem długofalowym i warto zadbać o jego jakość. Często łączy się go z kolejnym sposobem neutralizacji brzydkiego zapachu po pożarze, czyli ozonowaniem. Metoda ta skutecznie usuwa zapachy po pożarze lub wybuchu z komina.

Profesjonalna pomoc przy sprzątaniu po pożarze

Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy przy czyszczeniu po pożarze, a tym bardziej usuwaniu trujących dioksyn lub zapachu po pożarze, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik.  Prowadzi ona usługę kompleksowego likwidowania szkód po pożarach oraz oferuje likwidację nieprzyjemnego zapachu i utylizację zniszczonych przedmiotów. Zakres działań tej firmy obejmuje obszar całego kraju.

Jak działa firma Kastelnik?

Firma Kastelnik wysyła w ustalone miejsce specjalistów, którzy dokładnie fotografują zniszczenia, jakie spowodował żywioł, jakim jest ogień. Taka usługa jest całkowicie bezpłatna. Na podstawie wizji lokalnej sporządzany jest protokół i dokładny kosztorys prac. Wszystkie usługi są transparentne i klient wie, za co zapłaci. Kastelnik szanuje nie tylko swój czas, ale przede wszystkim klienta, który chce jak najszybciej otrzymać lokal w stanie do ponownego użytkowania. Przy pomocy technologii czyszczenia suchym lodem, taką usługę wykonuje się sześć razy szybciej, niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia przy użyciu ogólnie dostępnych środków chemicznych. Wszystko przebiega sprawnie i profesjonalnie.
 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here