Ile można zaoszczędzić wymieniając waluty online?

0
722

Nikt z nas nie lubi wydawać więcej pieniędzy niż musi. Dlatego też szukamy zwykle takich rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić jak najwięcej środków. Przykładów na to możemy podać bardzo dużo. My w tym tekście skupimy się tylko na jednym, a mianowicie na wymianie walut przez Internet. Jest to znakomity sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, zwłaszcza jeśli waluty wymieniamy dosyć często.

Kto z nas wymienia waluty? Okazuje się, że jest to całkiem spora grupa ludzi i ich ilość stale rośnie. Na początku powiedzmy o osobach, które spłacają kredyty hipoteczne we szwajcarskich frankach. Kolejną grupą osób są biznesmeni, współpracujący z zagranicznymi kontrahentami czy freelancerzy pracujący dla zagranicznych kontrahentów. Coraz więcej z nas wyjeżdża także na urlop do zagranicznych kurortów turystycznych, więc i takie osoby muszą wymienić naszą krajową walutę na EURO, dolary czy funty. A teraz na przykładzie powiedzmy, ile możemy zaoszczędzić pieniędzy wymieniając złotówki w Internecie.

Załóżmy że chcemy kupić 2000 EURO. Jeden z najpopularniejszych polskich banków czyli PKO BP sprzeda nam dzisiaj jedno EURO po 4.59 zł. Czyli za nasze 2000 EURO zapłacimy 9180 zł. A teraz zobaczmy ile zapłacimy za potrzebne nam 2000 EURO w kantorze internetowym IntrnetowyKantor.pl. Otóż za 1 EURO zapłacimy w nim dzisiaj 4.56 zł. W związku z tym za potrzebne nam pieniądze zapłacimy 9120 zł.

Gdy porównamy więc wydane pieniądze za waluty z banku i kantoru internetowego, zauważymy, że kupując walutę przez Internet zaoszczędzimy 60 zł. Dodajmy, że dotyczy ona tylko i wyłącznie jednej transakcji. Jeśli będzie ich więcej lub wymieniać będziemy większe kwoty, to nasz zysk z wymiany walut będzie jeszcze większy.

Wymiana walut przez Internet może dać nam bardzo wymierne korzyści. Nie bójmy się więc rejestrować w kantorach internetowych i wymieniać w nich pieniądze. Dzięki temu pozostanie nam więcej. Należy wspomnieć, że internetowych kantorów jest całkiem sporo, a ich oferta się różni ze względu na oferowane waluty i spready. Warto zatem przeprowadzić podobną symulację dla 2-3 najpopularniejszych kantorów, bowiem może się okazać, że oszczędności wynikające z wymiany mogę być jeszcze bardziej atrakcyjne. Ponadto ostatnimi czasy banki starają się mocno konkurować z internetowymi kantorami, wprowadzając do oferty własne platformy wymiany walut. Niektóre z nich oferują całkiem atrakcyjne kursy i niskie spready, dlatego z pewnością warto wziąć pod uwagę także kantor oferowany przez bank, w którym posiadamy konto.

Zobacz również: ile można maksymalnie wymienić pieniędzy w kantorze

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here