Popularne sposoby kupna kryptowalut

Kryptowaluty przez ostatnie lata biją rekordy popularności wśród inwestorów detalicznych. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ stopy zwrotu uzyskiwane na tym rynku należą do niestandardowych i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy procent. Są to wyniki nieporównywalne do tradycyjnych rynków giełdowych czy FOREX, gdzie kilkadziesiąt procent ROI jest już uważane za wielki sukces. Nic więc dziwnego, że branża kryptowalut przeżywa niespotykane oblężenie, a giełdy kryptowalut nie nadążają z akceptacją wniosków o utworzenie konta. Jako, że inwestycje w kryptowaluty są obecnie na czasie, to w tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym sposobom na kupno wirtualnych walut.

●    Giełdy kryptowalut

Najpopularniejszym sposobem na kupno kryptowalut są specjalne giełdy, zrzeszające duże ilości użytkowników, pomiędzy którymi odbywa się handel. Giełdy kryptowalut posiadają wiele zalet i ułatwień, umożliwiających wygodne kupno cyfrowych walut w kilka minut. Do najpopularniejszych platform tego typu należą z pewnością Binance, Coinbase, eToro czy Gemini (pełną listę giełd znajdziesz pod adresem https://beatcoin.pl/gieldy-kryptowalut/). Są to miejsca, gdzie zakup kryptowalut można przeprowadzać za pomocą popularnych metod płatności jakimi są przelewy bankowe, karty kredytowe czy PayPal. Aby rozpocząć handel zazwyczaj należy utworzyć darmowe konto, przejść przez procedurę KYC (Know-Your-Customer), zasilić konto walutą FIAT, a następnie zamieścić ofertę kupna. Giełdy oferują także portfele kryptowalutowe, na których można przetrzymywać zakupione środki, a także transferować je na zewnętrzne adresy.

●    Kantory stacjonarne

Kantory stacjonarne oferują kupno i sprzedaż kryptowalut za gotówkę. Aby przeprowadzić transakcję, należy odwiedzić lokal, w którym znajduje się kantor, a następnie dokonać operacji. Ten sposób charakteryzuje się anonimowością, ponieważ zazwyczaj takie firmy nie weryfikują klienta z dokumentu tożsamości (do kwoty 4000 PLN, powyżej kantor jest zobligowany ustawowo do weryfikacji). Niestety sposób ten ma również wady – wyższe prowizje. Oznacza to, że korzystając z kantorów stacjonarnych kupimy mniej kryptowalut, aniżeli np. w przypadku giełdy kryptowalut, gdzie prowizje są stosunkowo niskie.

●    Bitomaty

Bitomaty to nowość na rynki. Są to urządzenia przypominające tradycyjne bankomaty, jednak zostały stworzone jedynie do przeprowadzania transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut. Aby nabyć cyfrowe waluty w bitomacie należy wprowadzić adres swojego portfela, a następnie włożyć gotówkę. Po kilku minutach transakcja zostanie zrealizowana, a kryptowaluty przelane na odpowiednie konto. Niestety bitomaty zazwyczaj posiadają ograniczoną ofertę kryptowalut, jakie można w nich kupić, a prowizje sięgają nawet do 8%. Listę i adresy takich urządzeń znajdziesz na stronie https://www.kryptoporadnik.pl/bitomaty-bankomaty-bitcoinow-w-polsce-lista-adresy-mapa-anonimowosc-maksymalne-kwoty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here