Iphone 11 pro max powystawowy

iPhone’y to lubiane i chętnie kupowane smartfony przez miłośników fotografii. Marka Apple już od dawna słynie z wysokiej jakości smartfonów, które w wielu przypadkach są nawet w stanie zastąpić profesjonalną lustrzankę. Idealnym urządzeniem do robienia zdjęć jest zwłaszcza iPhone 11 PRO MAX. Posiada on potężny teleobiektyw i aparat fotograficzny oraz mnóstwo interesujących funkcji, dzięki którym nie tylko będziesz robić doskonałe zdjęcia, ale też zwiększyć swoje umiejętności fotograficzne. Jak posługiwać się tym telefonem? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Tryby w iPhone 11 PRO MAX – jak z nich korzystać?

W iPhone 11 PRO MAX znajdziesz między innymi tryb nocny lub portretowy, które pomogą Ci w wykonaniu jeszcze lepszych ujęć. W tym pierwszym przypadku możesz używać aparatu nawet w warunkach słabego oświetlenia. Ciekawe jest to, że smartfon sam wykryje słabe światło i automatycznie na ekranie pojawi się ikona informująca o włączeniu trybu nocnego – przypomina ona kształtem księżyc. Aby w takich warunkach zrobić dobre ujęcia należy przytrzymać migawkę o kilka chwil dłużej niż zwykle, co pozwoli dostarczyć odpowiednią ilość światła obiektywowi. Natomiast tryb portretowy pozwala na wykonanie bardzo szczegółowego obrazu osoby, która znajduje się na pierwszym planie, a jednoczenie zapewnia miękkie i nieostre tło. W trakcie całego procesu aplikacja udziela wskazówek, które pomagają lepiej kadrować obraz. Jak robić zdjęcia za jego pomocą zdjęcia? Gdy już masz obiekt na widoku, możesz przesunąć palcem po różnych efektach świetlnych, aby wybrać najodpowiedniejszy. Już po uchwyceniu odpowiedniego ujęcia możesz zastosować jeszcze inne efekty, które znajdziesz w aplikacji – na przykład zmienić ostrość tła lub głębie. Bardzo ciekawą opcją są też zdjęcia na żywo, które dodają ruch do uchwyconych ujęć. Po zrobieniu zdjęcia można określić, jak powinien on wyglądać. Można je też edytować i dodawać efekty.

Funkcje w iPhone 11 PRO MAX do robienia zdjęć

Linia telefonów iPhone 11 wyposażona jest też w nową funkcję nazwaną QuickTake. Aby ją włączyć, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk migawki w trybie aparatu, co pozwoli natychmiast rozpocząć nagrywanie. W trybie wideo pozwala natomiast zrobić zdjęcie podczas nagrywania filmu. Możliwe jest nawet robienie zdjęć seryjnych. iPhone 11 PRO MAX powystawowy wyposażony jest też w funkcje umożliwiające lepszą organizację zdjęć w aplikacji oraz możliwość ukrywania danych lokalizacji przed udostępnieniem grafiki. Godny uwagi jest też zoom, który pozwala na powiększenie zdjęć nawet do 10x. Dostosowywać możesz też liczbę klatek na sekundę obrazu oraz rozdzielczość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here