Jak długo trwa rozwód i jakie formalności należy spełnić

Czy rozwód na pierwszej rozprawie jest możliwy? Kiedy nastąpi formalny rozpad związku małżeńskiego zatwierdzony przez sąd od momentu złożenia pozwu rozwodowego? Takie pytania zadają najczęściej osoby, które nie chcą trwać w małżeństwie i zależy im na krótkim czasie realizacji wszystkich niezbędnych formalności. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź, jak szybko można otrzymać rozwód w Częstochowie i w innych miastach naszego kraju.

Pozew o rozwód i co dalej?

Tak naprawdę wszystko zależy od zajętości danego sądu, do którego wpłynął pozew o rozwód. Rozpatrzenia takiego dokumentu i wyznaczenie pierwszej sprawy rozwodowej zajmuje sądom przeciętnie 3 miesiące, a na rozprawę trzeba czekać około 6 miesięcy. Czy jest możliwe, aby już na pierwszej sprawie rozwodowej usłyszeć formalne potwierdzenie zakończenia związku małżeńskiego? Okazuje się, że tak. Rozwód Częstochowa może być uznany już na pierwszej rozprawie, ale muszą zaistnieć ku temu właściwe przesłanki.

Najczęściej do rozwodu na pierwszej sprawie rozwodowej dochodzi wtedy, kiedy dwie strony takiego postępowania są zgodne, a sam rozwód jest zatwierdzany bez orzekania o winie i za zgodą dwóch stron. Co więcej, rozwód na pierwszej sprawie może dojść do skutku, kiedy w związku małżeńskim nie pojawiły się dzieci, nie muszą być prowadzone sprawy o podział opieki nad dziećmi ani sprawy o podział majątku.

3-4 sprawy rozwodowe

Jak potwierdza kancelaria adwokacka w Częstochowie, której prawnicy specjalizują się w sprawach rozwodowych, średni czas potrzebny na uznanie rozwodu i przeciętna liczba spraw sądowych to 3-4. Biorąc pod uwagę, że każda z nich odbywa się średnio co 3-6 miesięcy, do rozwodu może dojść nawet za kilka lat. Nie jest to dobra informacja dla wszystkich osób, którym zależy na szybkim rozwodzie, jednak trzeba wskazać, że wiele zależy od nich samych. O wiele dłużej będzie trwać rozwód, jeśli jedna ze stron nie zgadza się na rozpad małżeństwa albo w sytuacji, w której winą za rozwód obarcza się jedną ze stron. Zdarza się, że takie sprawy rozwodowe są usilnie przedłużane.

W takich przypadkach zaleca się korzystanie z usług prawnych, nie tylko w ramach jednorazowych porad adwokatów, ale również w zakresie reprezentowania przed sądem.

Artykuł powstał na podstawie informacji/wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl w zakresie: rozwód Częstochowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here