Jak zachować młody wygląd twarzy

Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować młody wygląd oraz jędrną i gęstą skórę. Niestety wraz z wiekiem oznaki starzenia stają się coraz bardziej widoczne. Wśród nich znajduje się utrata naturalnej podściółki tłuszczowej oraz osłabienie mięśni i powięzi twarzy, co przyczynia się między innymi do opadniętych policzków. Jest to problem nie tylko osób starszych, ale też młodszych, które szybko straciły na wadze. Sprawia, że twarz wygląda na surową, zmęczoną i o kilka lat starszą. Jakie są sposoby, aby pozbyć się zapadniętych policzków i przywrócić sobie młodszy wygląd? Oto kilka skutecznych zabiegów, które warto wypróbować.

Nici liftingujące na zapadnięte policzki

Nici liftingujące to rewolucyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej w krótkim czasie zdobył mnóstwo zwolenników – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Znajduje zastosowanie w modelowaniu twarzy bez użycia skalpela i pozwala przywrócić młodzieńczy wygląd. Wskazaniem do jego zastosowania są opadnięte policzki, wiotka szyja lub rozmyta linii żuchwy. Używane w trakcie zabiegu nici wykonane są z syntetycznego włókna pobudzającego syntezę włókien elastynowych i kolagenowych, głównie z polidioksanonu. W zależności od struktury i długości nici można uzyskać różne efekty, wymodelowanie poszczególnych partii ciała lub zaawansowany lifting twarzy. Nici są rozpuszczalne oraz zostają wchłaniane samoistnie po kilka miesiącach, chociaż efekty odmłodzenia utrzymują się znacznie dłużej. Zabieg jest małoinwazyjny oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Zabieg wolumetrii twarzy

Wolumetria policzków to kolejny skuteczny sposób na wymodelowanie twarzy i podniesienie opadniętych policzków bez skalpela. W jego trakcie stosuje się wypełniacz, jakim jest specjalna forma kwasu hialuronowego, wyróżniająca się dużą gęstością i plastycznością. Celem zabiegu jest zwiększenie objętości tkanek, co pozwala podnieść skórę oraz przywrócić ostry owal twarzy, a tym samym młodszy wygląd. Cały proces polega na wstrzykiwaniu w wybrane miejsca skóry substancji aktywnej za pomocą cienkiej igły. Zabieg nie jest bolesny, a podczas niego odczuwa się tylko lekkie mrowienie i rozpieranie w skórze – trwa zaledwie 20-30 minut. Tuż po nim na twarzy mogą pojawić się drobne zasinienie, które znikają po kilku dniach. Nie wymaga on okresu rekonwalescencji i już następnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków. Efekty utrzymują się nawet 18 miesięcy. Po wolumetrii twarzy skóra jest elastyczna oraz jędrna, policzki zostają uniesione, a rysy twarzy wyostrzone, co przynosi efekt odmłodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here