rekrutacja pracowników z ukrainy

Okazuje się, że większość pracodawców polskich chętnie zatrudnia Ukraińców. Co więcej, wszyscy są zadowoleni z jakości wykonywanych przez nich obowiązków i potwierdzają, że są skłonni dać podwyżkę pracownikom ze Wschodu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie da się przecież ukryć, że Ukraińcy łatają dziurę po naszych rodakach, którzy po wejściu Polski do Unii Europejskiej wyjechali na stałe na Zachód. Dzisiaj zastępują ich właśnie obywatele Ukrainy, wreszcie nie brakuje rąk do pracy, a polskie przedsiębiorstwa niemalże w każdej branży mogą się rozwijać. Chęć podejmowania pracy zarobkowej przez Ukraińców na terenie naszego kraju doskonale działa na polską gospodarkę.

O czym musi wiedzieć polski pracodawca, zanim odbędzie się rekrutacja pracowników z ukrainy? Jak zatrudnić ukraińca na dobrych warunkach dla obydwu stron? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Jak zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Okazuje się, że zatrudnienie obywatela Ukrainy jest dostępne dla każdego Polaka. Może być to osoba fizyczna albo firma. Kryterium obowiązkowym jest niekaralność podmiotu zatrudniającego.

Ukrainiec, który chce podjąć legalną pracę na terenie naszego kraju, musi zdobyć specjalne pozwolenie. Chodzi o możliwość podjęcia legalnego zatrudnienia oraz pobytu na terenie naszego kraju. Nie jest to skomplikowana procedura i bardzo często formalności załatwia sam pracodawca, zgłaszając do odpowiednich instytucji, w tym Urzędu Pracy dokument potwierdzający chęć zatrudnienia konkretnego obywatela Ukrainy.

Współpraca z agencją pracy

Zasady zatrudniania Ukraińców nie są trudne, chodzi przecież o dawanie im należytego wsparcia w ramach możliwości pracy zarobkowej w naszym kraju. Polscy pracodawcy zastanawiają się jednak bardzo często, jak ma przebiegać rekrutacja pracowników z ukrainy?

Nie ma z tym najmniejszego problemu zarówno dla potencjalnych pracowników, jak i pracodawców, jeśli włączy się do współpracy doświadczoną agencję pośrednictwa pracy. To ten podmiot znajdzie pracownika wedle określonych przez pracodawcę kryteriów, zniweluje problem z barierą językową, załatwi lokum dla Ukraińca, a nawet transport w miejsce zatrudnienia. Pamiętajmy, że agencja pośrednictwa pracy jest korzystna nie tylko dla pracodawców, ale też samych pracowników. Dba przecież o należyte warunki pracy i uczciwe wynagrodzenie. Co więcej, to właśnie agencja jest najczęściej wykorzystywanym podmiotem w ramach zatrudniania na odległość, kiedy obywatel Ukrainy dopiero szykuje się do wyjazdu na nasz teren.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here