kurier

Być może kiedyś zastanawialiśmy się jak wygląda praca kuriera. Jest to osoba, bez której w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie, funkcjonowania. Każdy chociaż raz w życiu z pewnością miał styczność z kurierem. Zakupy internetowe stały się tak powszechne, że niemal każdy kupuje coś bez wychodzenia z domu.  Rynek usług przewozowych, rozumiany też jako dowóz przesyłek cały czas się rozwija. Jednak do pełnego rozwoju potrzebni są też ludzie, a w tym przypadku kurierzy. Jakiego wykształcenia potrzeba, aby rozpocząć swoją przygodę w tym zawodzie? Przekonajmy się! 

Przeczytaj taż: https://www.zawody.pl/jak-zostac-kurierem/ 

Czy do wykonywania obowiązków kuriera potrzebne nam jest wykształcenie?

W pracy pracy na takim stanowisku, gdzie będziemy zajmować się doręczeniem paczek nie jest nam potrzebne wykształcenie. Nie jest to żadne kryterium, podczas dobierania i rozpatrywania kandydatów przez pracodawców. Nie musimy mieć też ukończonych żadnych szkół kierunkowych, ani kursów przed podjęciem się pracy. Do wykonywania jej nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych uprawnień, zezwoleń czy zaświadczeń. Szefowi nie zaimponujemy też dyplomem z uczelni wyższej.

W pracy będzie liczyło się przede wszystkim to jaką posiadamy osobowość oraz jakie wykazujemy zaangażowanie. To co wpisuje się pod formalny wymóg jest to posiadanie prawa jazdy. Najczęściej będzie to klasyczne prawo jazdy kategorii B, ponieważ nie każda firma kurierska posługuje się większymi pojazdami niż te, które ważą więcej niż 3,5 tony.

Czy kurier musi być dobrym kierowcą?

Oczywiście, wprowadzenie samochodu w bezpieczny sposób, a jednocześnie sprawny transport jest to podstawowa kompetencja, którą musi posiadać kandydat na stanowisko kuriera. Dodatkowo musi on posiadać dobrą orientację w terenie i łatwość odnajdywania drogi. W pracy pomagają mu urządzenia nawigacyjne, ale nie zastąpią one własnego skupienia oraz dobrej orientacji. Pracodawcy zwracają uwagę na to, od jak dawna aplikant jest posiadaczem prawka.

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko kuriera

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą paść pytania dotyczące tego jak często oraz z Jak długie trasy jeździmy. Mogą pojawić się też pytania dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego. Korzyściami są wcześniejsze doświadczenia w pracy z prowadzeniem samochodu dostawczego. Jeżeli mieliśmy styczność z jakąś formą pracy, w której jeździliśmy samochodem czy furgonetkę, to koniecznie powinniśmy wpisać to do naszego CV, aby zwiększyć nasze szanse. 

Zobacz też: http://www.syndications.pl/jak-wyglada-praca-tajemniczego-klienta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here