Maszyny poleasingowe

Coraz większa liczba młodych przedsiębiorców działających od branży rolniczej po budowlaną, stawia dzisiaj na zakup maszyn poleasingowych, zamiast kupować nowe, prosto z firmowych salonów. W jaki sposób na tym korzystają i czy z takiego rodzaju wyposażania swojej firmy w niezbędne do jej rozwoju maszyny i pojazdy, może skorzystać każdy?

Maszyny poleasingowe – korzyści z zakupu

Podstawową korzyścią, jaką wymieniają osoby chętnie kupujące sprzęt poleasingowy jest oczywiście jego niska cena w połączeniu z techniczną sprawnością. Nowoczesne aukcje poleasingowe dostępne na popularnych serwisach aukcyjnych, jak np. https://www.klaravik.pl/ oferują w tej kategorii szereg różnych urządzeń. Są to np. traktory tańsze od nowych nawet o kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych, agregaty prądotwórcze, samochody osobowe i dostawcze czy maszyny budowlane nowej generacji. Cena jest tu głównym atutem przyciągającym na takie aukcje poleasingowe tysiące klientów. Sprawdzone systemy sprzedaży i sprawdzania sprzęty tej klasy pozwalają na bezpieczne zakupy i szybkie wyposażenie firmy czy prywatnego gospodarstwa domowego w takie narzędzia, pojazdy i maszyny, jakich się najbardziej potrzebuje, ale często nie ma środków na kupno „nówki” z salonu.

Skąd popularność sprzętu poleasingowego w Polsce?

System sprzedaży i kupna poprzez aukcje poleasingowe przyszedł do Polski z zachodu, gdzie rozwija się bardzo dynamicznie już od wielu lat. W rozwijającej się Polsce dopiero od kilkunastu lat jego popularność zaczyna mieć rosnący wskaźnik popularności, a im więcej firmy decyduje się na leasing nowych maszyn, tym za 5-6 lat więcej takich maszyn pojawia się w portalach sprzedających sprzęt poleasingowy.

Pierwszy właściciel to najczęściej wielka firma budowlana lub wypożyczalnia sprzętu budowlanego, która po spłaceniu leasingu kupuje sobie nową maszynę, opartą na już nowszej technologii, a tą wciąż przecież sprawną i działającą, sprzedaje, po znacznie niższej cenie. I to jest właśnie okazja dla mniejszych firm, którym zależy na doposażeniu się w konkretne maszyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here