Monitoring pojazdów, czyli kontrola floty na miarę naszych czasów

W dzisiejszych czasach wiele czasochłonnych lub niemożliwych do wykonania czynności stało się łatwo osiągalne. W branży samochodowej również pojawiają się innowacje, które mogą wspomóc działanie całych firm. Dzięki odpowiednim systemom pracodawcy mogą na bieżąco kontrolować status każdego z pojazdów w firmowej flocie samochodowej.

Monitoring pojazdów

Monitoring pojazdów to technologia, która pozwala na kontrolę parametrów wielu pojazdów. Zainteresowana osoba (na przykład właściciel firmy kurierskiej) po zamówieniu takiej usługi w krótkim czasie otrzyma urządzenia, które należy odpowiednio zainstalować w pojazdach. Są to niewielkie terminale GPS z nadajnikami GSM. Aby sprawnie funkcjonowały, warto umieścić je w mało dostępnym miejscu (ale takim, w którym warunki nie będą groźne dla przeciętnych urządzeń elektronicznych, na przykład pod kokpitem w kabinie kierowcy). Szczegółową instrukcję montażu dołączona jest do urządzenia (przesyłana na podany adres e-mail po opłaceniu pakietu)

Większość usługodawców oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z profesjonalnego serwisu składającego się z wykwalifikowanych pracowników, którzy zainstalują odpowiednio urządzenia w samochodzie. 

Firma pugo.pl oferuje tego typu system w przystępnych cenach. Zalety wyróżniające ją spośród konkurencji to wysoki poziom obsługi oraz jasna oferta cenowa przedstawiona na oficjalnej stronie internetowej. 

Jak to działa?

W niewielkim urządzeniu zawarty jest wysokiej jakości moduł GPS, który jest w stanie określić swoją lokalizację. Oprócz tego sprzęt wyposażony jest  w moduł GSM z miejscem na kartę SIM, dzięki którym jest w stanie połączyć się z internetem i przesyłać zebrane informacje na odpowiedni serwer, do którego poprzez aplikację mają dostęp uprawnione osoby. Tego typu akcesorium umożliwia również monitoring pojazdów od strony pracy samego samochodu (między innymi obroty w silnika czy średnie spalanie) oraz generowanie statystyk i przydatnych zestawień. 

Jakie przychodzą korzyści z takiego monitoringu?

Monitoring przynosi korzyści na wielu poziomach. Przede wszystkim jest to forma oszczędności dla firmy. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest wprowadzić optymalizację zużycia paliwa. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest zachowywanie konkretnych zasad podczas prowadzenia pojazdu, aby zminimalizować spalanie. Na ten aspekt ma wpływ wiele czynników, ale przede wszystkim jest to sam styl jazdy. Analizując zestawienie danych samochodu z dłuższego okresu, można łatwo wyłapać, które parametry warto “poprawić”. 

Przykładowo, dyspozytor w firmie kurierskiej może pomóc wybrać kierowcy lepszą trasę tak, aby samochód przejechał możliwie najmniejszą liczbę kilometrów, wykonując wszystkie zadania. Bardzo przydatne są również informacje o generowanych obrotach silnika czy średniej prędkości pojazdu. To przede wszystkim od nich zależy, ile samochód będzie spalał paliwa. Kierownik w firmie może na przykład wprowadzić system premiowy, który mógłby gratyfikować ekonomicznie jeżdżących pracowników, przyczyniających się do oszczędności przedsiębiorstwa i ekologicznej jazdy, minimalizującej zgubny wpływ pracy silników spalinowych na środowisko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here