Najpopularniejsze pokrycia dachowe

0
886

Czynności remontowe naszego domu nigdy nie należały do najłatwiejszych. Pomimo wszystko istotną kwestią jest budowa odpowiedniego dachu, który stanowi główną ochronę nad naszą głową. Niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego pokrycia dachowego. Przedstawiamy Państwu 3 najpopularniejsze rodzaje pokryć dachowych, które sprawdzą się właściwie w każdym domu.

Dachówki ceramiczne – zalety i wady

Wielkim powodzeniem od wielu lat cieszą się dachówki ceramiczne. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, że jest to rozwiązanie bardzo długotrwałe. Producenci twierdzą, że ich trwałość może wynieść nawet 150 lat lub więcej, co wydaje się być bardzo przyszłościowe. Zaletą tego rozwiązania z pewnością jest trwałość na wszelkie warunki atmosferyczne, jak chociażby deszcz, śnieg, wiatr. Dodatkowo jest to materiał mrozoodporny. Dachówka ceramiczna nie wchłania wilgoci, a w okresie letnim jest świetnym izolatorem od temperatury otoczenia.

Blachodachówka – godna uwagi?

Pokrycia dachowe Lublin wyróżniają się dużą odpornością na wodę i wilgoć. Tak jest chociażby w przypadku doskonale znanej blachodachówki. Jest to materiał, który cieszy się ostatnimi czasy ogromną popularnością. Wyrób najczęściej jest odpowiednio wzmocniony, np. poprzez ocynkowanie. Blacha jest bardzo lekka, dzięki czemu jej zamontowanie nie jest problematyczne, a dodatkowo w zdecydowanej większości przypadków nie jest konieczne przerabianie więźby dachowej, które może okazać się bardzo problematyczne.

Dachówki betonowe

Istnieją także dachówki betonowe, które powstają z reguły z najlepszej jakości cementu. Charakteryzują się ponadprzeciętnymi parametrami technicznymi, a dodatkowo są atrakcyjne pod względem cenowym. Tego typu pokrycie dachowe jest odporne na wszystkie warunki atmosferyczne, dlatego śnieg, deszcz czy wiatr nie stanowią najmniejszego problemu. Dodatkowo w tym przypadku mamy do czynienia z dobrą izolacją akustyczną. Co to oznacza w praktyce? W przypadku deszczu nie będziemy słyszeć irytującego bębnienia, jak to bywa w przypadku innych materiałów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here