cieśla

Cieśla szalunkowy jest to bardzo rzadki oraz ceniony zawód. Te dwie cechy wskazują troszeczkę na to, że powinien on być również dobrze płatny. Jednak jak można rozumieć to stwierdzenie? Dobrze płatny zawód, to z pewnością taki, który spełnia nasze oczekiwania finansowe. Poniżej znajdują się informacje dotyczące tego, ile jest w stanie zarobić cieśla szalunkowy. Oczywiście podane kwoty są zróżnicowane, ponieważ na pensję cieśli wpływ ma sporo czynników.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ciesla-szalunkowy-ile-zarabia/

Co wpływa na wynagrodzenie cieśli szalunkowego?

Na to wpływ będą miały przede wszystkim jego zdolności. Im są one większe, a dodatkowo im większe doświadczenie, pracowitość i dokładność, z pewnością będziemy w stanie uzyskać renomę oraz uzyskać zadowalający nas wynagrodzenie. Dzięki tym wszystkim pozytywnym aspektem wzrasta twoja rola na rynku pracy. To wszystko powoduje, że otrzymujesz lepszy zlecenia, większe budowy, a zarazem ambitniejsze projekty. Jako bardziej szanowany cieśla, możesz mieć okazję pracować w bardziej prestiżowych firmach i ekipach budowlanych. Z pewnością będzie to miało wpływ na wysokość twojego wynagrodzenia. W innym stopniu, na zarobki będzie miało wpływ również wykształcenie. Wspominaliśmy już wcześniej, że cieśla szalunkowy przede wszystkim rozliczany jest za praktykę, ale nie oznacza to, że nauka nie daję dodatkowych profitów.

Jakie są zarobki cieśli?

Według serwisów branżowych zarobki cieśli zbliżone są do średniej krajowej. Przeciętnie cieśla może liczyć na wynagrodzenie w wysokości około 3700 zł miesięcznie. Niższe zarobki na stanowisku cieśli to około 2790 zł. Około połowę wszystkich cieśli zarabia w przedziale między 4540 zł. Około 25% z nich zarabia poniżej kwoty 2790 zł. Zazwyczaj są to pomocnicy cieśli bądź stażyści. Z kolei druga ćwierć jeśli może liczyć na zarobki wyższe niż 4540 zł. Wszystkie kwoty oczywiście są kwotami brutto.

Jakie są koszta usług cieśli?

Niektórych przypadkach cieśla szalunkowy pracuje w systemie godzinowym. Wówczas jego zarobki zależą od ilości godzin, które pracuje oraz wartości każdej wykonanej usługi. Takie wyliczenia podaje się zamawiającym po obejrzeniu planów konstrukcyjnych. W zależności od renomy firmy oraz predyspozycji cena godziny pracy jako cieśla może wahać się w okolicach od 20 do 90 zł.

Zobacz też: https://www.bomi.pl/jak-wyglada-praca-ciesli-szalunkowego/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here