Stanowiska zrobotyzowane od a do z

Stanowiska zrobotyzowane wykorzystywane są przede wszystkim do automatyzacji procesów technologicznych. Mowa tutaj między innymi o spawaniu, zgrzewaniu, transportowaniu, paletyzacji albo malowaniu.

Co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że całość pracy na zrobotyzowanych stanowiskach odbywa się zawsze w cyklu automatycznym. Jedynym zadaniem operatorów jest przede wszystkim zamocowanie detali w przyrządach, a następnie potwierdzenie gotowości do wykonania poszczególnych cyklów.

Stanowiska zrobotyzowane w przeciwieństwie do sztywnych automatów w 100% nadają się nie tylko do produkcji wielkoseryjnej, ale również małoseryjnej. Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne stanowiska mogą być wyposażone nie tylko w zaawansowane roboty, ale również w pozycjoner jednoosiowy/kilkuosiowy.

Jakie są największe zalety wdrożenia profesjonalnego stanowiska zrobotyzowanego?

Dla większości przedsiębiorców największą zaletą wdrożenia stanowisk zrobotyzowanych jest oczywiście obniżenie kosztów produkcji. Olbrzymim plusem jest także możliwość poprawienia jakości oraz wydajności danego procesu. Dzięki niezawodnym stanowiskom możliwe jest obniżenie kosztów pracy i ograniczenie czasu przestojów, które generują naprawdę duże straty.

Opisując największe zalety warto wspomnieć także o możliwości poprawienia bezpieczeństwa wszystkich procesów związanych z produkcją. Nowoczesne stanowiska zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można było dokładnie zaplanować produkcję. Olbrzymim atutem jest także możliwość zapewnienia powtarzalności produkcji oraz zmniejszenie zależności od czynnika ludzkiego, który jak powszechnie wiadomo jest główną przyczyną wszelkich błędów przy produkcji.

Stanowiska zrobotyzowane umożliwiają także lepszą kontrolę poszczególnych parametrów produkcji. Producenci cały czas rozwijają swoje urządzenia i korzystają z nowoczesnych technologii, dzięki czemu można liczyć na niezawodność i zwiększoną żywotność.

Poprawa wizerunku firmy

Zrobotyzowane stanowiska są doskonałym narzędziem dzięki któremu można poprawić pozytywny wizerunek firmy. W wielu branżach zaufanie i uznanie klientów jest kluczem do sukcesu.

Firmy, które wywiązują się na czas ze swoich zleceń, mogą liczyć na wiernych klientów i większe zaufanie wśród partnerów biznesowych. Bez pozytywnego wizerunku bardzo trudno jest odnieść sukces praktycznie w każdej branży, dlatego też warto postawić na zrobotyzowane stanowiska.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here