Wielu Polakom dawniej marzyło się wyjechanie do USA. Czasy się zmieniły i dzisiaj już tak wiele osób nie stara się o wizję. Dolar był dawniej warto o wiele więcej, dlatego chcieliśmy trochę pozwiedzać, ale i trochę zarobić. Na dzień dzisiejszy, jeśli wliczymy te wszystkie koszty to nic na tym nie zarobimy. Jeszcze pozostaje problem z wizą. Amerykanie słyną z tego, że starają się za wszelką cenę odrzucić jak najwięcej wniosków wizowych z naszego kraju.

Nie będziemy teraz poruszać kwestii politycznej, dlaczego tak się dzieje. Koszt wizy to sto dolarów, ale problem polega na tym, że jeśli się o nią staramy, a nie otrzymamy to pieniądze też przepadają. To jest sposób na bardzo dobry i łatwy zarobek bez żadnego wysiłku. Jeśli ktoś straci czterysta złotych to mało, kiedy będzie się chciał ponownie o to starać. Lot do USA nie zajmuje dzisiaj wiele godzin, bo w osiem godzin możemy dolecieć do popularnego wśród Polaków Chicago.

Można tam poznać wielu ciekawych ludzi, a może i znaleźć pracę. Wielu studentów jedzie do USA żeby tam się kształcić. To dobry pomysł, bo jeśli w CV wpiszemy amerykańską uczelnie to na pewno będzie to mile widziany. Uczymy się przy okazji języka angielskiego i na pewno to wszystko pozwoli nam w przyszłości znaleźć bardzo dobrze płatną pracę.

Wycieczka po USA

Możemy również wybrać się na wakacje do USA. Organizowane są wycieczki objazdowe po tym pięknym kraju. Można tam naprawdę zobaczyć bardzo dużo. Tego nie ma w Europie, dlatego jeśli tam pojedziemy to poczujemy się jak w amerykańskim śnie. USA jednym się podobają, a inni ich nie znoszą. To kraj zamieszkiwany przez przeszło trzysta milionów ludzi. Można tam spotkać wszystkie nacje tego świata.

Ludzie próbują tam swoich sił, ale nie wszystkie się udaje. Tam zostają tylko najsilniejsi, którzy wiedzą jak mają sobie porazić. Spryt się na pewno tutaj przydaje i o tym trzeba pamiętać. Jeśli tam nie pojedziemy to możemy jedynie żyć relacjami w telewizji. Media przedstawiają ten kraj na wiele sposobów, ale będąc na miejscu przekonamy się, co jest prawdą, a co nie. Wielu osobom na pewno się tam spodoba i może będą chciały tam zostać na dłużej?

Nie wiemy tego dopóki się nie pojedzie i się sami nie przekonamy. USA to kraj bogaty, który dobrze się rozwija i który rocznie przyciąga setki tysięcy nowych osób. My nie musimy tam jechać za pracą, my możemy pojechać sobie żeby zobaczyć drapacze chmur, kanion i wiele innych miejsc. Nie da się tego kraju zwiedzić w miesiąc czy nawet w rok, bo jest zdecydowanie za duży.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here