Niektórym osobom wydaje się, że na każdej stronie internetowej można będzie zarobić, ale to wszystko jest o wiele bardziej skompilowane niż nam się wydaje. Zakładamy stronę i co dalej? To nie jest tak, że jest to ciekawa strona powiedzmy blog i już ludzie wchodzą, czytają i komentują. Nie jesteśmy sami, bo takich osób jak my w Internecie są miliony. Musimy przebić się przez wszystkich i dopiero wtedy będzie można coś na tym zarobić.

Prowadzenie sklepu internetowego działa na takiej samej zasadzie. Jeśli to nie jest niszowy towar to konkurencja jest bardzo duża i na takiej stronie możemy w ogóle nie zarobić. Trzeba się przebić w wynikach wyszukiwarki. To tego potrzebne jest pozycjonowanie. Próbę w tym, że osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze stronami internetowymi nie wiedzą, o co w tym chodzi. To z kolei oznacza, że trzeba będzie polegać na kimś, kto się tym zajmuje, a to nie jest darmowa usługa. Trzeba będzie płacić nawet kilkaset złotych na miesiąc i to przez długie miesiące. Dopiero po kilku miesiącach będziemy wiedzieć, że nasza strona awansowała w wyszukiwarce.

Sami widzimy, że zanim cokolwiek uda nam się zarobić to trzeba będzie najpierw wydać. Jeśli strona spodoba się ludziom, bo mamy na niej ciekawe informacje to później już będzie nam łatwiej. Wtedy sama strona będzie dbała o to żeby ludzie z niej korzystali i cały czas będzie miała bardzo wysoką pozycję. Zanim jednak się to stanie trzeba mieć pomysł na stronę internetową. To również nie będzie takie łatwe jak nam się wydaje.

Pomysł na stronę

Można znaleźć tysiące różnych pomysłów na prowadzenie strony. Jeśli mamy jakieś zainteresowania i mamy jakąś wiedzę to o wiele łatwiej będzie coś w tej dziedzinie zrobić. Ludzie lubią czytać wartościowe porady, bo jest ich w Internecie mimo wszystko bardzo mało. To, dlatego starajmy się nie stawiać na ilość, a przede wszystkim, na jakość. Tego drugiego w Internecie jest jak na lekarstwo. Sukces naszej strony zależny będzie od naszej pracy.

Im więcej się staramy tym większe mamy szanse, a zatem nie ma, co czekać tylko trzeba się zbierać do wykonania całego zadania. Za kilka tygodni nasza strona może być już odwiedzana przez wiele osób, a dla nas oznacza to, że można będzie zarobić na wyświetlaniu reklam z niej. Do tego dochodzą jeszcze program partnerskie, a zatem jeśli ściągniemy ludzi na stronę to na pewno uda nam się na tym wszystkim całkiem sporo zarobić. Ile? To wszystko jest zależne od tego jak popularna jest strona i jak wiele firm chce się za jej pośrednictwem ogłaszać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here