Z warsztatu jubilerskiego mistrza. Wyjątkowe pierścionki marki Roberto Coin

Bycie Włochem zobowiązuje. Karty kroniki tego kraju wypełnione są długimi rozdziałami wieków świetności, które grzechem byłoby kojarzyć jedynie z okresem brutalnej hegemonii nad światem. Znamienite rody latyńskie oraz italskie już u zarania swych dziejów słynęły z umiłowania pięknych przedmiotów, wyrazem czego były nie tylko rzeźby, ale i bogato zdobione puchary, sztućce oraz pozostałe okazy artystycznego rzemiosła.

Wciąż zachwycają zachowane do chwili obecnej egzemplarze tego rodzaju, lecz w żadnym stopniu nie mogą równać się z dziełami sztuki biżuteryjnej okresu renesansu i baroku. Przywołane dziedzictwo kulturowe dźwiga na swych barkach i do niego nawiązuje w swych pracach Roberto Coin, czyli mistrz współczesnego złotnictwa. Jak się bowiem okazuje, zarówno dawniej i dziś, włoskie luksusowe pierścionki są wzorcem niebanalnego konceptu i kunsztu jego realizacji.

Śródziemnomorski rodowód jubilerskiej precyzji

Pełne nadzwyczajnie zaprojektowanych pierścionków, naszyjników i bransolet przeszklone gabloty, a tuż za nimi uczynny, znakomicie ubrany ekspedient ze znawstwem opowiadający o tych wyjątkowych produktach. Wreszcie kameralna atmosfera, którą trudno powtórzyć w innym typie salonu sprzedaży. Uznany projektant biżuterii ma świadomość niezwykłości doświadczenia, jakim jest wizyta u jubilera i dlatego tworzy kolekcje, które mają być ozdobą witryn sklepowych. Roberto Coin to mistrz łączenia na pozór wykluczających się ambicji: osiągania nienachalnej elegancji w ramach imponującej przepychem wystawności projektu.

Już w dzieciństwie zrozumiał, że jego powołaniem jest dzielenie się śródziemnomorską wrażliwością na piękno. Wytrawny amator luksusowych pierścionków od razu doceni barokowe wpływy, które w kolekcjach złotnika są wyraźnie zauważalne. To przede wszystkim połączone w całość drogie kamienie i szlachetne metale przyciągają oko uwagi. Ich widok sprawia, że w myślach zaczynają krążyć projekcje balów i wystawnych przyjęć, na których można zakupioną biżuterią olśnić zgromadzone towarzystwo. Nie jest przesadą stwierdzenie, że w swoim małym atelier Coin tworzy dzieła sztuki, będące znakomitym uzupełnieniem gustownych stylizacji.

Biżuteria produkowana w zgodzie z kodeksem etycznym

Bycie u szczytu powodzenia życiowego oraz możliwość smakowania słodyczy życia nie powinna zasłaniać pełnego obrazu świata. Roberto Coin zdaje sobie sprawę, że wysoka pozycja społeczna to nie tylko przywilej, ale i zobowiązanie. Stworzona przez niego marka luksusowych artykułów jubileryjnych kieruje się jasno sformułowanym kodeksem etycznym. Wszystkie produkty pochodzące z włoskiego warsztatu zostały wykonane z certyfikowanych kruszców. Oznacza to, że wydobycie drogocennych kamieni nie przyczyniło się do krzywdy lokalnych społeczności.

To szczególnie ważne, ponieważ tereny bogate w surowce bywają miejscem zbrojnych sporów o prawo do ziemi. Świadomy tych zagrożeń właściciel marki pozyskuje diamenty z bezpiecznych i wolnych od konfliktów stref. Co więcej, włoska firma jubilerska angażuje się w działalność charytatywną i wspiera międzynarodowe organizacje humanitarne. Nosząc na szyi, palcu lub nadgarstku produkty sygnowane znakiem RC można zatem nie tylko poczuć się wyjątkowo, ale i przyczynić się do pozytywnej zmiany współczesnego świata.

A co czeka u jubilera na zainteresowanych ofertą? Ponad 20 zróżnicowanych kolekcji, wśród których każda elegancka i stylowa kobieta znajdzie odpowiedni drobiazg podkreślający jej naturalne wdzięki. Marka specjalizuje się w produkcji pierścionków z diamentami. To odporny na zmieniające się trendy element biżuterii, a w wykonaniu Roberto Coina przywodzi na myśl największe dzieła dawnych mistrzów złotnictwa, zdobiących przedmioty dla weneckich dworów.

Szczegóły na stronie sklepu internetowego Noble Place – https://nobleplace.pl/sklep/roberto-coin/bizuteria

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here