Pożyczka przez Internet – jak zwiększyć szanse na to, że ją dostaniemy?

Chociaż firmy pozabankowe patrzą na swoich klientów o wiele przychylniej niż banki, to i one przyjrzą się naszej sytuacji materialnej i zdolności kredytowej. Spłacenie wcześniejszych zobowiązań, dobra historia kredytowa czy zmiana parametrów pożyczki pozwolą nam otrzymać kwotę o którą wnioskujemy.

Jako przyszli pożyczkobiorcy możemy zastosować kilka sposobów, by zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Oto niektóre z nich

Pożyczka przez Internet – jak zwiększyć swoją szansę?

To, czy pożyczka przez Internet zostanie nam przyznana, zależy przede wszystkim od oceny naszej zdolności kredytowej. Na zdolność kredytową składa się wiele czynników, takich jak wysokość miesięcznych wydatków, liczba członków gospodarstwa domowego (chodzi tu o liczbę osób pozostających na naszym utrzymaniu) i wysokość naszej pensji.

Firmy pożyczkowe, podobnie jak banki, przed udzieleniem finansowego wsparcia przyjrzą się naszej zdolności kredytowej. Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko, że nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony? Jak zwiększyć szanse na to, że otrzymamy zobowiązanie o które się ubiegamy?

Spłaćmy inne zobowiązania

Im więcej mamy w czasie ubiegania się o pożyczkę przez Internet innych długów (nawet jeśli terminowo je spłacamy), tym mniejsza jest nasza zdolność kredytowa. Istotne są nawet pozornie niewielkie kwoty, gdyż pożyczkodawca ma świadomość tego, że każdy kredyt czy pożyczka wiążą się z miesięcznymi ratami, które stanowią mniejsze lub większe obciążenie dla naszego budżetu.

W przypadku szacowania zdolności kredytowej każda złotówka może obniżyć ją nawet o kilka procent (w sytuacji, gdy granica pomiędzy zaakceptowaniem, a odrzuceniem wniosku jest dość cienka, te kilka procent, to naprawdę bardzo dużo). U niektórych pożyczkodawców pożyczkę przez Internet możemy wziąć tylko wtedy, gdy spłacimy inne długi. Nawet jeśli firma pozabankowa nie wymaga od nas „czystego konta”, to chcąc zwiększyć swoje szanse na to, że dostaniemy pożyczkę, spłaćmy pozostałe zobowiązania nim złożymy wniosek.

Wybierzmy dłuższy okres kredytowania

Dotyczy to zarówno aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek, jak i tych, o które dopiero planujemy się ubiegać. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz wniosek o pożyczkę zostanie pozytywnie rozpatrzony, rozłóżmy spłatę na więcej rat. Wprawdzie w takiej sytuacji wzrośnie całkowita kwota do zapłaty, lecz jednocześnie wysokość miesięcznej raty będzie dla nas mniej dotkliwa.

Zwiększmy swoje dochody

Jeśli tylko mamy taką możliwość, spróbujmy zwiększyć swoje dochody (te, które uwzględnia firma pożyczkowa). Możemy również próbować negocjować formę zatrudnienia, gdyż przy wyliczaniu zdolności kredytowej najlepiej oceniana jest umowa o pracę.

Nie zawyżajmy jednak wysokości swoich zarobków, gdyż podanie nieprawdziwych informacji, to gwarancja tego, że nasz wniosek zostanie odrzucony. Ponadto, jeśli pożyczkodawca będzie miał wątpliwości odnośnie do naszej sytuacji materialnej, może poprosić o przedstawienie zaświadczenia o dochodach. Istotna jest także waluta w której otrzymujemy wynagrodzenie – im jest ona stabilniejsza, tym większe mamy szanse na to, że pożyczka przez Internet zostanie nam przyznana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here