Rynek biur w Warszawie rośnie w siłę

Warszawa to prawdziwe centrum biznesowe naszego kraju. Jednym z dowodów na taki stan rzeczy jest dynamicznie rozwijający się rynek biurowy w stolicy. Rosnąca podaż w znaczący sposób zmienia warszawski krajobraz i sukcesywnie likwiduje poziom stołecznych pustostanów.

Rok sukcesów

Rok 2019 należy do rekordowych, jeśli chodzi o rynek wynajmu powierzchni biurowych w Warszawie. Na chwilę obecną zawarto już jedenaście dużych transakcji najmu, które sumarycznie przekroczyły 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Dwie z nich dotyczyły powierzchni wynoszących blisko 40000 metrów kwadratowych. Jednym z rekordzistów pod tym względem pozostaje mBank, który w Mennica Legacy Tower wynajął powierzchnię 45 600 metrów kwadratowych, konsolidując tym samym swoją działalność w stolicy w tym właśnie miejscu. Swoistej odnowy dokonała również firma Orange Polska, która w Miasteczku Orange rozszerzyła swoją powierzchnię biurową do poziomu prawie 45 tysięcy metrów kwadratowych. Stale zwiększający się popyt na wynajem powierzchni biurowych aktywizuje działania deweloperów na stołecznym rynku. W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku do użytku oddano blisko 142300 metrów kwadratowych w łącznie piętnastu budynkach. Do największych inwestycji pod tym względem należała bez wątpienia budowa Wola Retro o powierzchni 24500 metrów kwadratowych, a także Moje Miejsce B1 – 18700 metrów kwadratowych oraz Generation Park – 17300 metrów kwadratowych. W budowie znajduje się obecnie kolejnych 790000 metrów kwadratowych biur, które to inwestycje powinny zostać ukończone przed końcem 2022 roku. Warto wspomnieć, że prawie 40 procent tych inwestycji zostało już zabezpieczonych przez inwestorów umowami przednajmu. Do najbardziej okazałych i spektakularnych inwestycji w tym zakresie z pewnością należeć będzie The Warsaw Hub (kompleks trzech wież realizowanych przez Ghelmaco Poland), a także budynek Varso Place, który będzie najwyższym budynkiem na terenie Unii Europejskiej.

Optymistyczna przyszłość rynku

Warszawski rynek wynajmu nieruchomości biurowych nabrał dużego rozpędu i biorąc pod uwagę rosnący popyt oraz duże zainteresowanie inwestorów, dalej będzie się rozwijał. Tego typu trend z pewnością dość istotnie zmieni krajobraz stołecznego miasta i sprawi, że jego infrastruktura znacząco zyska na nowoczesnym designie. Rosnący popyt na wynajem powierzchni biurowych ma pozytywny wpływ na stale zmniejszający się poziom warszawskich pustostanów, a także poziom czynszów. Poszukując najlepszej powierzchni biurowej dla swojej firmy, koniecznie odwiedź stronę – directoffice.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here