Sklep internetowy - jaki CMS wybrać?

Wybór CMS-u podczas tworzenia sklepu internetowego jest niezwykle ważny. To właśnie od tej decyzji zależeć będzie to, w jaki sposób będziemy posługiwać się sklepem, czy będzie on dopasowany do naszych aktualnych umiejętności, czy nie będzie nas ograniczał, a także – w pewnym stopniu – czy z działania sklepu i jego funkcjonalności będą zadowoleni nasi klienci.

Wybór CMS-u podczas tworzenia sklepu internetowego jest niezwykle ważny. To właśnie od tej decyzji zależeć będzie to, w jaki sposób będziemy posługiwać się sklepem, czy będzie on dopasowany do naszych aktualnych umiejętności, czy nie będzie nas ograniczał, a także – w pewnym stopniu – czy z działania sklepu i jego funkcjonalności będą zadowoleni nasi klienci. Co zatem warto wziąć pod uwagę przy wyborze CMS do sklepu internetowego?

Sklep internetowy i CMS – czym jest?

CMS-em nazywamy w skrócie oprogramowanie, które służy do obsługi sklepu internetowego. Za jego pośrednictwem dodajemy produkty do sklepu, tworzymy opisy, zdjęcia, nowe kolekcje, a także obsługujemy klientów i dokonujemy zmian w wyglądzie interfejsu. W zależności od rozbudowania panelu, możemy ingerować we właściwości sklepu w różnym stopniu i to bez znajomości żadnego języka programowania. Jest to zatem rozwiązanie, które w znacznym stopniu upraszcza pracę przedsiębiorcy i obsługi sklepu internetowego, która i tak już wymaga poświęcenia naprawdę dużej ilości czasu.

Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem CMS?

Wybór CMS powinien być dogłębnie przemyślany choćby z tego względu, że jego późniejsza zmiana – na inny – jest bardzo czasochłonna. A kiedy prowadzimy biznes, wszelkie przestoje w pracy, mogą spowodować, że nasi kliencie będą uciekać do konkurencji. Czego oczywiście chcielibyśmy uniknąć. CMS powinno się zatem wybierać odrobinę „na wyrost”. Przemyślmy, jakie mamy plany co do wielkości sklepu, a także jakie rozwiązania będą dla nas kluczowe dla usprawnienia jego prowadzenia. Warto również pamiętać, że nie wszystkie CMS dostępne na rynku, będą odpowiednie do prowadzenia sklepu internetowego.

Jaki CMS wybrać?

Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać, przy wyborze CMS, jest „co będziemy sprzedawać?”. Dzięki temu możemy zastanowić się nad tym, jakie funkcje będą nam w sklepie niezbędne i czego od marketu online będą oczekiwać nasi potencjalni klienci. Produkty wymagające od klienta podawania kluczowych danych, będą wymagać innego CMS-u niż te, w których produkty dostępne są w zuniwersalizowanych rozmiarach.

Bardzo ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest łatwość modyfikacji zawartości sklepu pod względem SEO. Zadbanie o dobrą, wysoką pozycję w wyszukiwaniach organicznych jest ogromnie istotne. Zwłaszcza dla przedsiębiorcy internetowego, który dopiero zaczyna i jego koszty marketingowe są mocno ograniczone. Z pomocą SEO wyszukiwarka pomoże nam dać się odnaleźć potencjalnym klientom stosunkowo łatwo. Dlatego warto jest zbadać, jeszcze przed podjęciem subskrypcji w konkretnym CMS-ie, czy daje on możliwość łatwą możliwość optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarki.

Po więcej informacji w sprawie projektowania sklepów internetowych zapraszamy na https://www.labcreation.pl/sklepy-internetowe/

Darmowy, czy płatny?

Zastanawiasz się, czy wybrać płatny, czy darmowy CMS? Obie opcje mają swoje zalety i wady. Jedno jest jednak pewne – przy opcji darmowej – będziesz miał nieco więcej pracy, niż w przypadku opcji płatnych. A przecież czas, który poświęcasz na rozwój biznesu, to „pieniądz”. Czasem warto jest zdecydować się na subskrypcję – która stanowi stosunkowo niewielki koszt (nawet kilkanaście złotych miesięcznie) – a zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczyć na analizę rynku i marketing produktów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here