Marketing przychodzący

Marketing to ogólnie i powszechnie rozumiany proces społeczny zaspakajający potrzeby i pozwalający uzyskać zyski w procesie reklamy, promocji i sprzedaży. Za marketing firm odpowiedzialni są wykwalifikowani specjaliści, których zadaniem jest prowadzenie polityki sprzedaży usług i produktów, jak również zaangażowanie w reklamę i promocję. W ówczesnych czasach istnieje wiele rodzajów marketingu, który zależny jest od możliwości, założonych celów czy potrzeb. Wśród typów marketingu można wyróżnić: marketing szeptany, ambient marketing, marketing mobilny, internetowy, polityczny, sportowy, zwrotny, wielopoziomowy, itp.

Kolejnym przykładem znanego rodzaju marketingu jest marketing inbound. Co to jest inbound marketing? Marketing inbound to tzw. marketing przychodzący, polegający na podejmowaniu odpowiednich działań, umożliwiający indywidualne odnalezienie pożądanego odbiorcy. Tego rodzaju działania to proces „za pozwoleniem”, którego założeniem jest zaakceptowanie przez odbiorcę przekazu i działań marketingowych.

Przykłady zastosowania inbound marketingu

Tego rodzaju działania wykorzystywane są najczęściej w sieci. Aby marketing mógł być zastosowany wymagane jest zaakceptowanie procesu przez odbiorcę np. poprzez subskrypcję lub wyszukanie przez odbiorcę danego produktu. Do najważniejszych i najbardziej popularnych technik marketingu przychodzącego można zaliczyć: promocje w mediach społecznościowych – Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, prowadzenie bloga tematycznego, wyszukiwarki SEO, tworzenie i rozpowszechnianie w Internecie pożądanych treści w postaci e-booków, podcastów, artykułów. Aby w odpowiedni i skuteczny sposób wykorzystać tego rodzaju marketing, należy dobrze się do tego przygotować oraz poznać tajniki tego rodzaju promocji. Przy doborze klienta i opracowaniu odpowiedniej strategii może pomóc wiele firm. Jedną z nich jest BusinessWeb – firma zajmująca się kompleksową pomocą podczas tworzenia bazy klientów oraz opracowywania planu działania wykorzystując inbound marketing.

przejdź na stronę i dowiedź się więcej co to jest inbound marketing i jak zastosować go w swojej firmie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here