Blog na WordPress

0
2123

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób porzuca myśl o tradycyjnym biznesie, na rzecz biznesu e-commerce. Przyczyniły się do tego głównie dwie kwestie: popularyzacja branży e-commerce oraz rozwój technologiczny, który umożliwia pracę z dowolnego miejsca na ziemi, mając jedynie dostęp do internetu.

Branża e-commerce, czyli branża internetowego handlu została wyceniona w 2018 roku na ponad 40 miliardów złotych, co stanowi niebagatelną kwotę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna upatrywać w tym biznesie swojej szansy na sukces. Stworzenie sklepu internetowego jest bardzo proste i na pewno jest o wiele prostsze niż otworzenie tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Sklep internetowy wiąże się z mniejszymi kosztami oraz praktycznie brakiem jakichkolwiek formalności, które często nie są związane z samą działalnością sklepu stacjonarnego. Ponadto prowadzenie sklepu internetowego daje o wiele większe pole do popisu jeśli chodzi o zakres świadczonych usług.

W sklepie internetowym możemy bowiem sprzedawać nawet takie rzeczy, jak poradniki w formacie PDF lub w formie wideo, co w przypadku stacjonarnego sklepu byłoby bardzo trudne do wykonania. Oprócz tego, promowanie sklepu internetowego jest o wiele prostsze, niż promocja sklepu stacjonarnego. Możemy w tym celu skorzystać z narzędzi takich jak Facebook Ads, które pomagają w tworzeniu kampanii reklamowych i przekierowują odbiorców bezpośrednio do naszego sklepu.

Widzimy zatem, że prowadzenie sklepu internetowego ma mnóstwo zalet i jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż klasyczny, stacjonarny sklep. Niestety, tworzenie sklepu internetowe wiąże się z koniecznością stworzenia własnej strony internetowej. To z kolei rodzi konieczność nauki WordPressa, zarejestrowania własnej domeny oraz zakupu hostingu. Są to kwestie, które mogą wydawać się dość skomplikowane dla osoby początkującej, jednak w rzeczywistości nauka WordPressa jest rzeczą bardzo prostą, ponieważ w internecie znajdziemy całe mnóstwo poradników, które tłumaczą np. jak założyć bloga na wordpress.

Jednak czym właściwie jest ten cały WordPress? Otóż jest to system zarządzania treścią, czyli narzędzie które umożliwia nam stworzenie strony internetowej od podstaw oraz swobodne jej edytowanie. WordPress posiada wiele wbudowanych wtyczek, takich jak na przykład WooCommerce. Wtyczka ta pozwala na tworzenie sklepu internetowego oraz swobodne zarządzanie nim. Tak więc jeśli zamierzamy prowadzić sklep internetowy, umiejętność obsługi WordPressa oraz WooCommerce jest konieczna.

Oprócz wordpressa warto wytłumaczyć również pozostałe zagadnienia takie jak hosting oraz domena. Otóż domena to nic innego jak nazwa naszej strony internetowej, którą wpisujemy w przeglądarkę, najczęściej z rozszerzeniem .pl. Domenę możemy zarejestrować za pośrednictwem różnego rodzaju serwisów, za niewielkie pieniądze. Z reguły jest to koszt kilkunastu złotych za rok, jednak wiele serwisów oferuje testowanie domeny przez cały rok za darmo. Oprócz domeny musimy zakupić również hosting, czyli serwer na którym znajdują się wszystkie dane naszej strony internetowej. Bez domeny oraz hostingu stworzenie strony internetowej jest fizycznie niemożliwe, dlatego też musimy zdać sobie sprawę z tego, że tworząc pierwszą stronę internetową musimy być gotowi na poczynienie pewnej inwestycji na start.

Oprócz hostingu i domeny warto zainwestować również w kurs obsługi WordPressa, który pozwoli nam sprawnie posługiwać się tym narzędziem. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na kursy, to w internecie znajdziemy również całe mnóstwo darmowych poradników. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl. Jest to serwis, który oferuje użytkownikom praktyczne porady z zakresu tworzenia stron internetowych. Jednak najważniejszą cechą tego serwisu jest to, że możemy znaleźć tam poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www. Jest to poradnik w formie prawie 40-minutowego filmu, w którym wyjaśnione są wszystkie najważniejsza zagadnienia z zakresu obsługi WordPressa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here