Deska podłogowa

Chcesz odświeżyć swoją podłogę i nie wiesz od czego zacząć? Drewniana podłoga powinna być Twoim pierwszym wyborem. Dlaczego? Subtelna deska podłogowa stanowi doskonałe tło dla każdego współczesnego jak i klasycznego wnętrza, jednocześnie jest uzupełnieniem designu pomieszczenia jak i jego kluczowym aspektem. Drewno to bardzo plastyczny materiał, dlatego wybór dostępnych wariantów desek jest niezwykle szeroki. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru podłogi, żeby zdecydować się na najlepszą propozycję?

Kolor drewna

Jedną z wielu zalet podłogi drewnianej jest to, że wygląd naturalnego drewna dobrze współgra z wieloma stylami dekoracji, co pozwala na wszechstronność podczas renowacji i wystroju. Jednak wybór koloru deski podłogowej powinien opierać się na większej liczbie czynników, niż tylko Twój schemat dekoracyjny.

Podłogi z białego i blado-szarego drewna doskonale nadają się do pomieszczeń o niskim natężeniu ruchu, a ich jasna barwa znakomicie poprawi przestronność w małym pomieszczeniu. Ten rodzaj desek jest bardzo nowoczesny i ładnie współgra z odbijającym się światłem, jednak jest bardziej podatny na zabrudzenia.

Ciepłe podłogi drewniane w kolorze brązu i miodu świetnie nadają się do codziennego użytkowania i stworzą przyjemny klimat. Są idealne do dużych, otwartych przestrzeni, w których chcesz poczuć się przytulniej. Ten rodzaj deski jest mniej współczesny niż jaskrawe wykończenia.

Podłogi z ciemnego drewna stworzą bardziej formalne i prywatne wrażenie, ale mogą być również stosowane w przestrzeniach w stylu biurowym, szczególnie jeśli są wykorzystywane jako tło do prezentacji jasnych kolorów mebli. Oczywiście pod tym względem równie dobrze spisują się w domowych warunkach. Co więcej, ciemna kolorystyka doskonale maskuje zabrudzenia.

Długość i szerokość

Czy należy wybrać wąskie czy szerokie deski podłogowe? A co z długością? – to bardzo często zadawane pytania. Wąskie deski podłogowe zwykle wyglądają bardziej tradycyjnie niż ich szerokie odpowiedniki. Większe elementy, są gorącym trendem dla współczesnych przestrzeni.

Jeśli weźmiemy pod uwagę szerokości i długości desek dla małego pomieszczenia, to szersze i dłuższe sprawią, że przestrzeń będzie sprawiała wrażenie większej ponieważ sama podłoga będzie miała bardziej jednolitą strukturę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o deskach i szukasz idealnej podłogi dla Twojego domu, koniecznie zajrzyj tutaj: https://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/deska-podlogowa-lita

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here