Drzwi kominkowe z szybą samoczyszczącą

0
898

Bardzo często tym najbardziej problematycznym i uciążliwym elementem kominków jest właśnie szyba. Jeżeli sam już od lat ogrzewasz dom z pomocą dodatkowego paleniska, na pewno wiesz, o czym mowa. Nawet na jakościowych szybach sadza potrafi pojawić się w błyskawicznym tempie. Trudno się ją później usuwa, zwłaszcza jeśli człowiek nie zajmuje się tym regularnie – a mało kto ma na to czas. Na szczęście dobry producent drzwiczek kominkowych ignif.com pozwoli ci na wykończenie drzwiczek szybami samoczyszczącymi. A jest to bardzo dobre, nowoczesne i praktyczne rozwiązanie.

Na ogół szyby ulegają największemu zabrudzeniu w momencie, gdy w kominkach używa się drewna. Jeżeli palisz właśnie czymś takim, na pewno wiesz, że ten typ wkładu emituje olbrzymie ilości sadzy. Pojawia się ona na szybach w ciągu dosłownie godzinnego palenia. Jest jej jeszcze więcej, jeżeli na ogół używasz drewna pozyskiwanego z drzew iglastych, oznaczającego się wysokim poziomem wilgotności. Skoro więc czyszczenie szyb do tej pory sprawiało ci olbrzymią trudność, jak najbardziej powinieneś pomyśleć o tym, by zainwestować w nieco droższe, ale przy tym o wiele bardziej specjalistyczne drzwiczki do kominków samoczyszczące. A co to właściwie jest? Otóż samoczyszczące szyby są elementami wykańczającymi drzwiczki kominek. Przeważnie przyjmują charakterystyczną barwę o lekko zielonym lub fioletowym tonie. Od wewnątrz pokrywa się je tlenkiem metalu, który tworzy na nich dodatkową warstwę zabezpieczającą, chroniącą przed osadzaniem się na nich sadzy. Takie szyby praktycznie w ogóle się nie brudzą. Można więc zmniejszyć częstotliwość ich mycia do absolutnego minimum. Na pewno ci się to spodoba.

Mimo tego, że samoczyszczące szyby są stosunkowo nowymi produktami na rynku, to jednak już teraz wielu producentów uzupełnia nimi swoje produkty. Bez trudu możesz ich znaleźć. W tym celu wykonaj po prostu drzwi do kominka na wymiar i od razu wyposaż je w samoczyszczące szyby. Już teraz dostępne są one w naprawdę przystępnych cenach. Pomimo nowoczesnej budowy nie są jakoś porażająco drogie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here