Często zastanawiamy się nad swoją obecną pracą i jej zmianą. Powodów może być dużo – nie jesteśmy zadowoleni z zarobków, szef nas nie docenia, nie mamy szansy na awans, nie dogadujemy się z współpracownikami. Niejednokrotnie przyczyną naszych rozważań jest stagnacja i wypalenie zawodowe, które nas dopadło.
Szybko jednak porzucamy nasze myśli i bierzemy się za wklepywanie kolejnej tabelki. A dzieje się to dlatego, że brak nam wiary w siebie i nie wiemy jak zdobyć dobrą pracę. Zastanawiamy się czy w kraju gdzie bezrobocie ciągle rośnie jest to możliwe. Nie chcemy wtedy rezygnować z naszej ciepłej posadki, gdzie mamy umowę o pracę na czas nieokreślony i zaciągnięty kredyt w banku na trzydzieści lat.

Czasem asekuracja jest dobra, a czasem może nas doprowadzić do depresji i innych skutków wypalenia zawodowego.
Wypalenie zawodowe objawia się tym, że nie mamy ochoty chodzić do pracy, częściej sięgamy po alkohol i inne używki. Żyjemy jak we mgle, nie odróżniając jednego dnia od drugiego. Nie chce nam się rano wstawać, nie rozmawiamy ze współpracownikami, lub tylko narzekamy. Taki stan rzeczy warto zmienić.

Jeśli już pracowaliśmy długo w jakiejś firmie to znaczy, że jesteśmy dobrymi pracownikami i mamy duże doświadczenie. A doświadczenie jest teraz najbardziej pożądane na rynku pracy. A to, że nie odpowiada nam poprzednia praca to tylko nasz plus, to bowiem znak, że jesteśmy ambitni i że chcemy ciągle się rozwijać i doskonalić w danej dziedzinie.
Poszukiwania pracy warto rozpocząć od portali internetowych, tam ofert jest na pęczki. Od małych przedsiębiorstw po giganty branżowe, każdy szuka pracownika przez internet. Kiedy wyszukamy już kilka stanowisk, którymi jesteśmy zainteresowani, wtedy przygotujmy nasze papiery tak by były perfekcyjne.

Pamiętajmy o tym, że zarówno CV, jak i list motywacyjny muszą być napisane pod daną firmę i stanowisko. Nie może to być tak zwane „kopiuj i wklej”. Jeśli już spersonalizujemy nasze dokumenty, pozostaje je rozesłać i czekać na telefon. Kiedy zadzwoni warto wiedzieć o jakie stanowisko się ubiegaliśmy i należy umówić się na rozmowę. Przed rozmową musimy koniecznie zapoznać się z firmą, jej profilem działalności oraz opiniami w internecie.
Dobrze umieć odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania na rozmowach kwalifikacyjnych, które można wyszukać w sieci. Warto też wiedzieć co nasza osoba może wnieść nowego do firmy i umieć się zareklamować.
Obecna praca nie musi być tą jedyną, aż do emerytury. Bądźmy otwarci na rynek, a rynek będzie otwarty na nas. Zadowolenie z pracy to podstawa!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here