Jak przebiega audyt logistyczny

Chcesz przekonać się, czy procesy logistyczne w Twojej firmie przebiegają prawidłowo i nie generują zbyt wysokich kosztów czy nawet strat? Dowiedz się, jak przebiega audyt logistyczny i przekonaj się, że warto przeprowadzić go w swojej firmie.

Wsparcie logistyczne – czym jest audyt logistyczny?

Audyt logistyczny to niezależna, przeprowadzona przez zewnętrzny zespół ekspercki, analiza pracy magazynu i wszystkich procesów logistycznych, a także doboru wykorzystywanych narzędzi, kluczowych zagadnień w planowaniu czy sposobów mierzenia efektywności pracy.

Efektem analizy pracy magazynu ma być dokonanie oceny poszczególnych elementów jego funkcjonowania, wskutek czego możliwe jest zoptymalizowanie wszystkich procesów i wykorzystywanych narzędzi, a także wskazanie praktycznych rozwiązań, dzięki którym wydajność pracy wzrośnie. Docelowo audyt logistyczny przeprowadza się po to, aby obniżyć koszty logistyczne przedsiębiorstwa.

Jak przebiega analiza procesów logistycznych?

Profesjonalny audyt pracy magazynu trwa do 4 tygodni i przebiega według następujących etapów:

  • Przygotowanie do quick check logistyki magazynowej – na tym etapie klient zamawiający audyt wyznacza ze swojej strony zespół dysponujący niezbędnymi zasobami i wglądem w historię magazynu. Wykonawca audytu natomiast wyznacza sposób działania i częstotliwość spotkań.
  • Analiza danych i ocena stanu logistyki – na podstawie dostarczonych przez klienta danych wykonawca audytu zapoznaje się ze specyfiką działania magazynu. Analiza danych na temat systemu logistyki firmy oraz sposobu obsługi pozwala dokonać oceny stanu logistyki.
  • Wizja lokalna w magazynie – na tym etapie obserwuje się wszystkie procesy logistyczne wewnątrz przedsiębiorstwa z uwzględnieniem jego specyfiki czy rodzaju magazynu. Wizja lokalna obejmuje też zestawienie uzyskanych wcześniej wniosków z zastanym stanem rzeczywistym. W tym momencie tworzone są także rekomendacje, które przedstawia się osobom, które będą odpowiedzialne za wdrażanie zmian.
  • Wyniki i rekomendacje – klient otrzymuje wyniki audytu oraz rekomendacje zmian wraz z przewidywanymi efektami.

Wykonaj audyt logistyczny z DataConsult

Powierz analizę pracy magazynu zespołowi doświadczonych praktyków, którzy na co dzień w swojej pracy nadzorują wiele projektów, realizowanych według skutecznych metod. W tym celu możesz skorzystać z usług firmy DataConsult, oferującej m.in. właśnie usługi audytu logistycznego, ale również innowacyjne, inteligentne rozwiązania, polegające na automatyzacji procesów magazynowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here